Robert Lewandowski - Bayern Monachium

Autor: East News Robert Lewandowski - Bayern Monachium

Puchar Niemiec: Dwa gole Roberta Lewandowskiego, Bayern w półfinale [ZOBACZ WIDEO]

2016-02-11 8:06

Bayern Monachium wykonał swój plan - po raz siódmy z rzędu awansował do półfinału Pucharu Niemiec! Maszynka Pepa Guardioli wyeliminowała na wyjeździe VfL Bochum, pewnie wygrywając 3:0. Dwie bramki zdobył niezawodny w 2016 roku Robert Lewandowski. Jak tego dokonał? Zobacz WIDEO.

O dziwo to gospodarze byli groźniejsi w pierwszej połowie. Przynajmniej na początku. Mieli dwie dobre okazje, lecz na ich drodze za każdym razem stawał Manuel Neuer. Niemiec w swoim stylu wyprawiał się poza pole karne i bawił w ostatniego stopera. Gdy ustały ataki Bochum, za pracę wzięli się goście, a konkretnie Robert Lewandowski!

Zobacz: Guardiola o Lewandowskim: To największy profesjonalista, jakiego spotkałem

W 39. minucie polski napastnik rozegrał w polu karnym szybką klepkę z Thomasem Muellerem, po czym technicznym strzałem przy słupku umieścił piłkę w siatce. A dokonał tego w taki sposób:

Jeszcze przed przerwą Bawarczycy mogli zamknąć spotkanie, ale jedenastkę, za którą z boiska wyleciał piłkarz Bochum Jan Simunek, zmarnował asystujący przy trafieniu "Lewego" Mueller. To już nie pierwszy raz, gdy Niemiec marnuje rzut karny. Trzeba je oddać naszemu napastnikowi!

Sprawdź: Robert Lewandowski opuści Bayern? Szykują za niego Paulo Dybalę!

Druga odsłona to typowa egzekucja mistrzowskiego Bayernu. Grający w dziesiątkę goście tylko bezradnie biegali za piłką. W 61. minucie Thiago Alcantara podwyższył na 2:0, a w samej końcówce spotkania... ponownie odpalił "Lewy". I to po asyście Arjena Robbena! Było to jego 29. trafienie Polaka w tym sezonie, a także szóste w ostatnich czterech meczach:

VfL Bochum - Bayern Monachium 0:3 (0:1)
Bramki: Lewandowski 39, 90, Thiago 62