Bayern Monachium

Autor: East News Bayern Monachium

Puchar Niemiec: Lewandowski zagrał słabo, ale Bayern i tak awansował do finału

2016-04-20 10:09

Bayern Monachium awansował do finału Pucharu Niemiec! W meczu półfinałowym mistrzowie Niemiec pokonali Werder Brema 2:0 dzięki dwóm trafieniom Thomasa Muellera. Niemiec znów przyćmił Roberta Lewandowskiego. Polak rozegrał pełne 90 minut. Niestety był najsłabszym ogniwem w ekipie Pepa Guardioli. Wciąż szuka formy?

Pierwszą połówkę odważniej rozpoczęli goście, ale to na niewiele się zdało. Nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia gola, więc szybko za boiskowe porządki zabrali się piłkarze Bayernu. Przejęli inicjatywę i w 31. minucie objęli prowadzenie. Thomas Mueller strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Xabiego Alonso z rzutu rożnego.

Po przerwie znów przycisnęli piłkarze Werderu, strzelili nawet bramkę, lecz sędzia jej słusznie nie uznał (faulowany był David Alaba). Niesłusznie za to podyktował w 72. minucie rzut karny. Arturo Vidal nabrał arbitra. "Jedenastkę" na gole zamienił niezawodny Mueller. Wynik już się nie zmienił, co oznacza, że Lewandowski znów nie trafił do siatki. Rozegrał bardzo przeciętne zawody.

Bayern wygrał 2:0 i jest w finale Pucharu Niemiec! Tam zagra ze zwycięzcą drugiego półfinału Hertha Berlin - Borussia Dortmund.

Bayern Monachium - Werder Brema 2:0
Mueller 31, 72 (k)

Bayern: Neuer – Lahm, Martinez, Alaba, Bernat (58. Benatia) – Alonso – Coman (68. Vidal), Mueller, Götze (62. Alcantara), Ribery – Lewandowski

Werder: Wiedwald – Selassie, Djilobodji, Vestergaard, Stemberg – Fritz (83. Kleinheisler), Grillitsch – Yatabare (75. Oztunali), Juzunović, Bartels – Pizarro (75. Ujah)

Żółte kartki: Fritz