SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Regularna wojna kibiców Herthy i Eintrachtu na ulicach Berlina [WIDEO]

Regularna wojna kibiców Herthy i Eintrachtu na ulicach Berlina [WIDEO]

27.02.2017, godz. 11:21
Bijatyka na ulicach Berlina przed meczem Hertha - Eintracht
foto: YouTube

W sobotę mieszkańcy Berlina mogli bać się o swoje zdrowie. Na ulicach stolicy Niemiec rozpętała się bowiem regularna wojna między kibicami miejscowej Herthy a Eintrachtu Frankfurt. Grupy wyjątkowo za sobą nie przepadają i ta nienawiść znalazła ujście w bezpośrednich starciach. W walkach udział wzięło około dwustu osób, a policja zatrzymała jedynie nieco ponad jedną czwartą z nich.

Gdy w Polsce dochodzi do walk kibiców, wielu ludzi używa określenia: "Na zachodzie sobie poradzili". Najnowsze przypadki pokazują jednak, że to stwierdzenie można śmiało włożyć między bajki. Kilka tygodni temu pisaliśmy o ataku fanów Borussii Dortmund na kibiców RB Lipsk. Minęło kilkanaście dni i za naszą zachodnią granicą znowu zawrzało. Tym razem w Berlinie rozpętała się regularna wojna między mocno zwaśnionymi grupami fanów tamtejszej Herthy i Eintrachtu Frankfurt.

W bijatykach na ulicach miasta udział wzięło około dwustu osób. Policjanci zdołali zatrzymać zaledwie sześćdziesiąt z nich. Kilka osób zostało rannych i wymaga hospitalizacji. Filmiki z centrum stolicy Niemiec pokazują, że było naprawdę niebezpiecznie i ucierpieć mogło mnóstwo niewinnych mieszkańców lub turystów!

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: