Sport piłka nożna bundesliga Robert Lewandowski KONTUZJOWANY! Dłuższa przerwa kapitana reprezentacji?

Robert Lewandowski KONTUZJOWANY! Dłuższa przerwa kapitana reprezentacji?

20.11.2016, godz. 12:47
Łukasz Piszczek, Robert Lewandowski, BVB, Bayern Monachium

Robert Lewandowski nie będzie najlepiej wspominał sobotniego meczu Borussia Dortmund - Bayern Monachium. Napastnik gości nie mógł sobie pograć przy dobrze dysponowanej defensywie BVB i nie pomógł zbytnio mistrzom Niemiec w rywalizacji na Signal Iduna Park. Co gorsza, kapitan reprezentacji Polski już na początku spotkania odniósł kontuzję nogi.

Robert Lewandowski już w czternastej minucie meczu Borussia Dortmund - Bayern Monachium skręcił kostkę. Uraz nie jest raczej bardzo groźny i niewykluczone, że "Lewy" nie będzie musiał pauzować nawet przez jedno spotkanie. – Po niespełna kwadransie skręciłem kostkę. Na początku, pierwsze pięć-dziesięc minut, mogłem ledwo biegać. Na przykład w jednej sytuacji dostałem piłkę i jak byłbym zdrowy, biegłbym do końca, ale nie czułem się na siłach, ból był duży, szukałem podania - tłumaczył snajper Bayernu i biało-czerwonych dziennikarzom "Przeglądu Sportowego".

Grający z bólem Lewandowski nie był w stanie nawiązać twardej walki z obrońcami BVB. W zasadzie każde fizyczne starcie Polak przegrywał, nie dobiegał także do podań partnerów. Jego koledzy z Bayernu także spisali się poniżej oczekiwań i porażka 0:1 wydaje się być najmniejszym wymiarem kary dla zespołu mistrza Niemiec. Gola na wagę ważnych trzech punktów dla dortmundczyków strzelił lider klasyfikacji strzelców Bundesligi Pierre-Emerick Aubameyang.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora