SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Robert Lewandowski: To nie czas na rozmowy o nowym kontrakcie

Robert Lewandowski: To nie czas na rozmowy o nowym kontrakcie

22.09.2016, godz. 12:30
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
foto: EAST NEWS

Robert Lewandowski już od dłuższego czasu nie może dogadać się z Bayernem Monachium odnośnie nowego kontraktu. Ponoć trwają zaawansowane rozmowy, ale sam zainteresowany nakazuje spokój i cierpliwość w tej sprawie. Na razie chce się skupić na udanym sezonie z Bayernem.

Robert Lewandowski zdaniem niemieckich mediów wznowił rozmowy z Bayernem w sprawie nowego kontraktu. Klub z Monachium postanowił ponoć spełnić żądania finansowe Polaka i pragnie zaoferować niesamowity kontrakt! Na mocy nowej umowy nasz napastnik otrzymałby roczną pensję w wysokości 15 milionów euro. To oznacza, że w ciągu pięciu lat kapitan kadry zarobi w Monachium grubo ponad 300 milionów złotych!

Czy Lewandowski rzeczywiście może liczyć na taki kosmiczny kontrakt? Bayern z pewnością zrobi wszystko, aby go zatrzymać. W nowym sezonie Polak znów strzela aż miło i choć w ostatnim meczu z Herthą Berlin nie wpisał się na listę strzelców, to i tak jest najlepszym strzelcem drużyny i Bundesligi. Po spotkaniu nie chciał rozmawiać o swojej przyszłości. - Zawsze podkreślam, że znajdziemy rozwiązanie. Czuję się tu dobrze, a mój kontrakt obowiązuje jeszcze przez długi czas. Nie rozwiążemy tego w jeden czy dwa tygodnie. Potrzeba spokoju, żeby podjąć słuszną decyzję - skomentował "Lewy".

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: