SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Robert Lewandowski odwiedzi ośrodek treningowy Realu Madryt! O co chodzi?

Robert Lewandowski odwiedzi ośrodek treningowy Realu Madryt! O co chodzi?

24.09.2016, godz. 10:25
Robert Lewandowski, Bayer Monachium
Rene Klingbeil, Robert Lewandowski foto: EAST NEWS

Robert Lewandowski będzie trenował w ośrodku treningowym Realu Madryt! Niestety, polski napastnik wcale nie znalazł się na celowniku Florentino Pereza i nie przygotowuje się do transferu do królewskiego teamu. W słynnym Valdebebas zamelduje się razem z kolegami z Bayernu Monachium podczas treningu zaplanowanego dzień po meczu w Lidze Mistrzów.

Bawarczycy pojawią się w stolicy Hiszpanii z okazji meczu Ligi Mistrzów z Atletico Madryt. Carlo Ancelotti, nowy trener Bawarczyków, nie lubi jednak podróżować w nocy. Woli zameldować się po spotkaniu w hotelu i dzień później, jeszcze w miejscu rozegrania spotkania wyjazdowego, przeprowadzić poranny trening. Włoch zgłosił się więc do władz Realu Madryt z prośbą o udostępnienie boiska treningowego. Królewscy zgodzili się i ostatecznie w czwartek rano Lewandowski pierwszy raz w karierze przekroczy prób Valdebebas - ośrodka przygotowawczego jedenastokrotnych zwycięzców Champions League.

Będzie to pewnie miła wizyta. Ancelotti przez dwa lata pracował przecież w Madrycie. Zwolniono go po nieudanym sezonie 2014/2015. Spore zainteresowanie wzbudzi pewnie również Xabi Alonso, jeden z architektów triumfu madrytczyków w Lidze Mistrzów w sezonie 2013/2014. Lewandowski natomiast będzie mógł przynajmniej sprawdzić, jak wyglądają obiekty treningowe Realu. Na wypadek, gdyby pewnego dnia Los Blancos jeszcze raz złożyli za niego ofertę.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: