SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Robert Lewandowski wybrany najlepszym piłkarzem Bundesligi poprzedniego sezonu! [ZDJĘCIE]

Robert Lewandowski wybrany najlepszym piłkarzem Bundesligi poprzedniego sezonu! [ZDJĘCIE]

18.08.2016, godz. 12:10
Robert Lewandowski walczy o kolejne rekordy
foto: EAST NEWS

Choć poprzedni sezon Bundesligi zakończył się ponad trzy miesiące temu, Robert Lewandowski wciąż odbiera nagrody za swoją znakomitą postawę w tych rozgrywkach. Tym razem Polak został wybrany najlepszym piłkarzem ligi przez prestiżowy magazyn "11 Freunde"!

Dla Lewandowskiego sezon 2015/2016 w barwach Bayernu był wręcz kapitalny. Polak został królem strzelców Bundesligi (30 goli), wygrał klasyfikację kanadyjską (34 punkty), zdobył mistrzostwo i Puchar Niemiec, a w plebiscycie Złotej Piłki za rok 2015 zajął 4. miejsce. To jednak nie koniec wyróżnień! Prestiżowy magazyn sportowy "11 Freunde" wybrał go najlepszym piłkarzem Bundesligi minionych rozgrywek!

To nie byle jaka nagroda, bo wręczało ją jury, w skład którego wchodził m.in. selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew. W końcowej klasyfikacji "Lewy" wyprzedził  Pierre'a-Emericka Aubameyanga i Thomasa Muellera. "W opinii wielu ekspertów Lewandowski jest napastnikiem kompletnym, z czym w zupełności się zgadzam" - można przeczytać w uzasadnieniu. A kapitanowi reprezentacji Polski pozostaje pogratulować kolejnego wyróżnienia!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: