SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna bundesliga Robert Lewandowski z asystą. Bayern Monachium wygrał na inaugurację 2:1 [WIDEO]

Robert Lewandowski z asystą. Bayern Monachium wygrał na inaugurację 2:1 [WIDEO]

22.08.2014, godz. 22:45
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Robert Lewandowski, Bayern Monachium foto: Eastnews

Bayern Monachium - VfL Wolfsburg to był hit 1. kolejki Bundesligi i debiut Roberta Lewandowskiego w lidze w barwach Bawarczyków. Mecz zakończył się zwycięstwem faworytów 2:1. Lewandowski zanotował asystę przy golu Arjena Robbena!

Tym meczem rozpoczęła się niemiecka Bundesliga. Spotkanie dostarczyło mnóstwa emocji, również dla polskich kibiców.Wszystko ze względu na debiut Lewandowski. Jak spisał się Polak?

Lewandowski nie sprawdził się jako siatkarz [WIDEO]

Od początku był bardzo aktywny. W pierwszej połowie bramkarz Wolfsburga wyprzedził go i Polak nie doszedł do świetnego podania ze środka pola. "Lewy" zrehabilitował się na początku drugiej części gry, kiedy zaliczył asystę przy golu Robbena. Niestety, zmarnował też sytuację sam na sam. Ale można to Polakowi wybaczyć. Pep Guardiola zdjął go z boiska w końcówce, wpuszczając innego debiutanta - Sebastiana Rode.

Piłkarz Wolfsburga Mateusz Klich znalazł się poza kadrą meczową.

Bayern Monachium - VfL Wolfsburg 2:1 (1:0)
Mueller 37, Robben 47 - Olić 52

Bayern: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Dante, Holger Badstuber - Arjen Robben, Gianluca Gaudino (90. Pierre Hojbjerg), Mario Goetze (62. Xherdan Shaqiri), David Alaba, Juan Bernat - Thomas Mueller, Robert Lewandowski (79. Sebastian Rode)

Wolfsburg: Max Gruen - Sebastian Jung, Naldo, Robin Knoche, Ricardo Rodriguez - Vieirinha (60. Daniel Caligiuri), Luiz Gustavo (72. Junior Malanda), Aaron Hunt (46. Maximilian Arnold), Josua Guilavogui, Kevin De Bruyne - Ivica Olić

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail

93'

Koniec! Bayern - Wolfsburg 2:1!

93'

Oto główny bohater meczu?

90'

Robben sam na sam z bramkarzem po podaniu od Rode! Jednak trafia w poprzeczkę!

88'

Zmiana w Bayernie: Hojbjerg za Gaudino

85'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Bayern prowadzi już 3:1! Wprowadzony kilka minut temu Sebastian Rode trafia do siatki. Ale? Gol nie zaliczony! Sędzia odgwizduje spalonego, którego nie było! Skandal!

81'

Co za sytuacja! Malanda nie trafia do pustej bramki z 30 centymetrów!

79'

Zmiana w Bayernie: Rode za ROBERTA LEWANDOWSKIEGO! Gola nie było, ale brawo Lewy za debiut!

78'

Świetna interwencja Dantego, który przeciął akcję VfL

74'

Shaqiri stracił piłkę w ważnym momencie, kontra Wolfsburga, ale Alaba świetnie to zatrzymał

72'

Zmiana w Wolfsburgu: Malanda za Luiza Gustavo

68'

Mocny strzał Alaby z dystansu po rzucie wolnym, ale bez kłopotów broni Grun

67'

Żółta kartka dla Luiza Gustavo za ostry faul na Lewandowskim. Zasłużona kara dla Brazylijczyka!

64'

Caligiuri groźnie wpadł w pole karne Bayernu, ale górą obrona mistrza Niemiec

62'

Caligiuri zatańczył przed polem karnym Bayernu, ale strzelił wysoko ponad poprzeczką bramki Neuera

61'

Zmiana w Bayernie: Shaqiri za Goetzego

59'

Zmiana w Wolfsburgu: Caligiuri za Vierinhę

58'

Okazja Bayernu! De Bruyne do Arnolda, ten jednak na spalonym. Potem Arnold starł się z Lahmem, ale konflikt zażegnany

56'

Lewandowski sam na sam z bramkarzem! Jednak niestety lepszy bramkarz VfL!

54'

Bardzo mądrze, spokojnie gra Bayern. Nie pozwala rywalom zbyt długo przetrzymywać piłki

52'

Ulala!! Co za gol Ivicy Olicia! Chorwat zauważył wysuniętego Neuera i z dystansu pięknie trafił w samo okienko! Wolfsburg odrabia straty!

49'

Piękne podanie Lewandowskiego z pierwszej piłki do Robbena, ten zwodzi obrońcę, a potem pokonuje bramkarza. Brawo!

46'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:0 dla Bayernu!!! Robben trafia do siatki po znakomitej asyście od Lewandowskiego!

46'

Rozpoczęli II połowę!

45'

O właśnie, gwiżdże sędzia. Zapraszamy po przerwie!

44'

Nie było przerw, więc sędzia nie powinien doliczyć zbyt wiele

42'

Co do gola: Muller trafił po podaniu z boku boiska od Robbena. Dobrze zachował się Lewandowski, który mógł wbić piłkę do bramki, ale był na spalonym i słusznie jej nie dotykał.

41'

Bayern po golu przejął całkowicie kontrolę nad grą. Cały czas przebywa na połowie Wolfsburga

38'

Tak się cieszył Mueller:

36'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! 1:0 Bayern!!! Thomas Mueller!!!

35'

Goetze był przy piłce, ale zaraz zabrali mu ją obrońcy VfL

32'

A oto moment gola Lewandowskiego ze spalonego:

30'

Co za strzał Lewandowskiego! Z krzyżaka jak Ibrahimović! Coś niebywałego! Broni jednak Grun!

29'

Kolejna okazja Lewandowskiego! Ale piłka pechowo zaplątała mu się pod nogami!

28'

Lewandowski strzela gola po podaniu od Robbena! Ale jest spalony

27'

- Sezon jest długi i z pewnością każdy będzie miał okazję strzelenia gola. Oczywiście, prawdą jest, że wielu piłkarzy w Bayernie strzela gole, ale nie mam wątpliwości, że wszyscy będą zadowoleni. Chciałbym z tymi piłkarzami stworzyć mieszankę wybuchową (śmiech) - podsumował Lewandowski walkę o tytuł króla strzelców Bundesligi w rozmowie z "Super Expressem".

24'

Guardiola po raz pierwszy usiadł na ławce rezerwowych. Czyżby był już spokojny o wynik?

21'

Neuer spokojnie broni strzał Vierinhy

20'

Oto strzał Robbena:

18'

Szybkość i strzał Robbena! Ale Grun broni!

18'

Zablokowane dośrodkowanie Lahma, rzut rożny

16'

Vierinha pociągnął prawym skrzydłem po błędzie Neuera, jednak górą obrona FCB

14'

Okazja Lewandowskiego!!! Jednak Polak był za daleko od bramki, golkiper Wolfsburga szybszy!

13'

Groźny strzał Mullera z ostrego kąta, ale na posterunku bramkarz VfL!

12'

Lewandowski na razie niewidoczny. Ale spokojnie, mamy przeczucie, że się rozkręci...

11'

Dobra akcja Wolfsburga, ale Lahm popisał się doświadczeniem i świetnie ustawił się w polu karnym. Mistrz świata wybił piłkę poza pole karne

10'

- Spokojnie, na razie to trzeba rozpocząć ten sezon szybkim golem, najlepiej w meczu z Wolfsburgiem. Ale na pewno będzie kilku mocnych rywali w walce o koronę. W formie jest Klaas-Jan Huntelaar z Schalke, jak zawsze skuteczny będzie zapewne Stefan Kiessling z Bayeru. Zapowiada się ciekawa walka - powiedział przed tym meczem "Super Expressowi" Lewandowski.

7'

De Bruyne ostro potraktował Neuera. Nie ma taryfy ulgowej dla najlepszego bramkarza mundialu

5'

Wolfsburg wydaje się być groźnym zespołem, to oni cały czas rozgrywają piłkę

4'

Lewandowski próbował zaatakować bramkarza Wolfsburga, ale ten cały czas był czujny