SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna bundesliga ŚDM: Kuba Błaszczykowski przekaże papieżowi wyjątkowy prezent. To koszulka reprezentacji!

ŚDM: Kuba Błaszczykowski przekaże papieżowi wyjątkowy prezent. To koszulka reprezentacji!

28.07.2016, godz. 10:05
Koszulka Błaszczykowskiego dla papieża
Koszulka Błaszczykowskiego dla papieża foto: EAST NEWS

W Polsce trwają aktualnie Światowe Dni Młodzieży, a jednym z ambasadorów całego wydarzenia jest polski skrzydłowy Jakub Błaszczykowski. To jednak nie wszystko, bo postanowił też przekazać papieżowi Franciszkowi wyjątkowy prezent, który trafi na charytatywną aukcję. Mowa o koszulce, w której piłkarz występował w reprezentacji!

Jakub Błaszczykowski znany jest ze swojej głębokiej wiary, co często podkreśla w wywiadach, ale też pokazuje na boisku. Nie dziwi więc, że został jednym z ambasadorów Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 odbywają się w Polsce, a konkretnie w Krakowie. Na tym jednak nie poprzestał i postanowił mieć czynny udział w całym wydarzeniu.

Zdecydował się bowiem na przekazanie papieżowi Franciszkowi, który podczas tegorocznych ŚDM gości w naszym kraju, wyjątkowego prezentu. Każdy kibic marzy o takim podarunku, a mowa o podpisanej przez Błaszczykowskiego koszulce reprezentacji Polski! To już tradycja, że podczas wizyt w Polsce głowa Kościoła Katolickiego dostaje różne dary, ale i tym razem nie zatrzyma ich dla siebie. Trafią one na charytatywną aukcję, z której dochód przeznaczony zostanie na zakup mobilnej kliniki dla poszkodowanych przez wojnę w Syrii uchodźców przebywających w obozach w Libanie.

Poza koszulką Błaszczykowskiego papież Franciszek otrzymał haftowaną stułę i ręcznie szyte buty, ale dostanie także podarunek od byłego znakomitego kolarza Czesława Langa - biały rower model Colnago Tour de Pologne.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: