Sport piłka nożna bundesliga Skromne zwycięstwo Bayernu przed mistrzowską fetą. Lewandowski miał pecha

Skromne zwycięstwo Bayernu przed mistrzowską fetą. Lewandowski miał pecha

06.05.2017, godz. 17:23
Lewandowski i Mueller - Bayern Monachium
Lewandowski i Mueller - Bayern Monachium foto: EAST NEWS

Bayern Monachium pokonał u siebie Darmstadt 1:0. Trzy punkty mistrzów Niemiec nie miały większego znaczenia, bo Robert Lewandowski i spółka już w poprzedniej kolejce zapewnili sobie obronę tytułu. Szkoda tylko, że Polak nie trafił do siatki z Darmstadt i nie pokazał kołyski dla nowonarodzonej córeczki Klary.

Piłkarze Bayernu już w poprzedniej kolejce zapewnili sobie mistrzowski tytuł i to było widać w meczu z Darmstadt. Gospodarze grali spokojnie, powoli - tak, aby się zbytnio nie zmęczyć. Chcieli zdobyć trzy punkty najmniejszym nakładem sił. Udała im się ta sztuka.

A to głównie zasługa Juana Bernata, który na początku pierwszej połowy trafił do siatki Darmstadt. Swojego gola bardzo chciał też strzelić Robert Lewandowski. W czwartek urodziła mu się córeczka, dlatego po bramce planował pokazanie "cieszynki" kołyski, aby z kolegami i kibicami pięknie przywitać Klarę.

Choć Polak miał sporo okazji do wpisania się na listę strzelców, to kombinacja nieskuteczności i pecha uniemożliwiła mu radość z gola. Mógł się jednak cieszyć wraz z kolegami podczas mistrzowskiej fety, która rozpoczęła się w Monachium po ostatnim gwizdku.

BAYERN MONACHIUM - SV DARMSTADT 1:0
Juan Bernat 19

Bayern: Starke – Rafinha, Boateng, Alaba, Bernat – Kimmich (68. Alonso), Sanches – Costa, Mueller, Ribery – Lewandowski

Darmstadt: Esser – Sandro Sirigu, Banggaard, Sulu, Holland – Kamavuaka (80. Rosenthal), Altintop – Heller, Gondorf, M. Vrancić (68. Sam) – Platte (60. Schipplock)

KONIEC! Bayern szczęśliwie, ale wygrał z Darmstadt 1:0 i zwycięstwem może ze swoimi kibicami świętować obronę mistrzowskiego tytułu! My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

90' - Teraz nie popisał się Ribery - przestrzelił z dwóch metrów!

NIE MA GOLA! Piękna parada Starke!

86' - KARNY DLA DARMSTADT! Faulował Bernat.

83' - Piłkarze Bayernu wciąż starają się grać na Polaka, ale to już dawno zdołali odczytać zawodnicy Darmstadt. Pilnują Lewandowskiego jak oczka w głowie.

80' - Do końca spotkania zostało 10 minut plus czas doliczony. Od długiego czasu tempo spotkania jest spacerowe, ale to nie oznacza, że nie padną jeszcze gole. Być może zaskoczą goście po kontrataku?

76' - Ribery mógł podwyższyć na 2:0! Znakomicie obsłużył go podaniem Mueller, lecz Francuz nie zdążył dojechać do piłki na wślizgu.

73' - Tym razem to sędzia odebrał okazję Polakowi. Liniowy arbiter uznał, że Lewandowski był na spalonym. Powtórki pokazały zupełnie coś innego.

70' - Ależ pecha ma dziś Lewy! Znów nie trafił! Po raz kolejny znakomicie uderzył, ale bramkarz Darmstadt miał wielkiego farta. Obronił... głową. Piłka odbiła mu się od czoła.

68' - Czas na kolejne zmiany. W Darmstadt Sam zastąpił Vrancicia, a w Bayernie Alonso Kimmicha.

66' - GOL DLA DARMSTADT! Ale nieuznany, i słusznie, bo napastnik gości był na spalonym.

W tej sytuacji, kilka minut wcześniej, Lewandowski podawał, zamiast strzelać. Gola z tego nie było, a mógłby być, gdyby Polak decydował się na uderzenie:

63' - Rafinha przewrócił się w polu karnym, ale nie ma mowy o podyktowaniu "jedenastki". Obrońca Bayernu padł po bardzo delikatnym kontakcie z rywalem.

60' - Pierwsza roszada w Darmstadt. Platte zmienił Schipplock.

59' - "Lewy" znów blisko gola! Szkoda, że w tej sytuacji decydował się na podanie, a nie na strzał. Stał już oko w oko z bramkarzem.

57' - Goście cofnęli się pod swoją bramkę. Już sami chyba nie wierzą nawet w jeden punkt.

54' - Lewandowski strzelił w słupek! Szczupakiem chciał pokonać bramkarza, ale zabrakło mu dosłownie milimetrów.

51' - Ribery próbował wejść w pole karne po serii dryblingu, lecz zatrzymał się na ostatnim obrońcy. Zbyt mocno wypuścił sobie piłkę.

48' - Mogło się zacząć od mocnego uderzenia! Lewandowski dostał świetne dośrodkowanie, lecz znów nie potrafił wygenerować odpowiedniej mocy strzału, praktycznie oddając piłkę w ręce bramkarza Darmstadt.

46' - DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA.

Bayern - Darmstadt 1:0 po pierwszej połowie. Gola strzelił Juan Bernat w 18. minucie.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Bayern prowadzi zasłużenie, ale musi uważać, bo goście kilka razy groźnie kontrowali. Mistrzowie Niemiec z pewnością nie chcieliby popsuć sobie fety przed własną publicznością, nie wygrywając z ostatnią ekipą w tabeli.

43' - Pecha miał Ribery. Pięknie wykreował sobie sytuację, dobrze uderzył, ale trafił w plecy Muellera, który przebiegał na linii strzału. Nic nie wychodzi Niemcowi w tym sezonie - nawet bieganie.

40' - Najsłabszym ogniwem Bayernu jest dziś Renato Sanches. Młody Portugalczyk miał być gwiazdą w tym sezonie, ale za każdym razem, gdy dostawał szansę gry od początku, zawodził. Dziś jest podobnie.

37' - Wreszcie Lewandowski zdołał oddać strzał głową, ale była to niecelna próba. Musiał walczyć w powietrzu z obrońcą i przez to nie mógł odpowiednio przymierzyć.

W poprzednich 55 meczach ligowych, w których Bayern strzelał jako pierwszy, nie przegrywał. To nie jest dobra statystyka dla gości, którzy walczą o utrzymanie,

35' - Costa dwoi się i troi, aby stworzyć sytuację Lewandowskiemu. Szkoda, że z wysiłkiem nie idzie w parze dokładność. Wszystkie dośrodkowania Brazylijczyka łatwo przejmuję obrońcy Darmstadt.

32' - Blisko gola Darmstadt! Platte pięknie obrócił się z piłką, uderzył w kierunku dalszego słupka, ale piłka złapała chyba małą nierówność na murawie i wytoczyła się ze światła bramki! Sporo szczęścia miał teraz Bayern...

30' - Szansę miał także Mueller, lecz na razie więcej się wywraca, niż celnie strzela :).

29' - Teraz to obrońca Bayernu chciał się wpisać na listę strzelców. Boateng przymierzył zza pola karnego, lecz jego płaski strzał minął prawy słupek bramki Essera.

27' - Chwilowo Bayern musiał zrezygnować z atakowania, bo dwie okazje mieli goście. Najpierw obronił Starke, a chwilę później Sulu groźnie główkował. Piłka poleciała nad poprzeczką.

25' - Bayern ma już totalną kontrolę nad spotkaniem. Gospodarze jak sępy krążą przed polem karnym gości i szukają luk w obronie. Pachnie drugim golem.

W taki sposób Bayern objął prowadzenie:

22' - Swoją okazję mógł mieć Lewandowski, lecz Mueller wolał strzelać niż podawać. Skończyło się tak, że piłka trafiła do rąk bramkarza Darmstadt.

Hiszpan trafił do siatki po pięknej, dwójkowej akcji z Franckiem Riberym!

19' - 1:0 BAYERN! BERNAT strzelcem gola!

16' - Mueller także ma odciągać uwagę od Polaka, podobnie jak skrzydłowi, lecz Niemiec na razie nie umie upilnować linii spalonego. Już dwukrotnie znalazł się za ostatnim obrońcą.

14' - Tym razem "Lewy" nie doskoczył do wrzutki Douglasa Costy. Widać, że koledzy bardzo chcą mu stworzyć sytuacje bramkowe.

11' - Lewandowski sporo się cofa, pomaga rozgrywać. Po podaniu natychmiast rusza w pole karne i czeka na idealne dośrodkowanie. Na razie takich nie dostaje.

8' - Krótko trwała dominacja gości, bo już do huraganowych ataków ruszyły gwiazdy Bayernu! Przed chwilą pierwszą bramkę mógł zdobyć Alaba, lecz zbyt słabo uderzył głową.

5' - Odważnie poczynają sobie goście. Starają się atakować od samego początku. Uda im się strzelić szybką bramkę?

1' - GRAMY!

Początek meczu już za 5 minut.

"Lewy" ma wielką motywację. Już przed meczem zapowiadał, że bardzo chce strzelić z Darmstadt, aby mógł zaprezentować kołyskę dla nowonarodzonej córeczki. Wszyscy liczymy na wyjątkową cieszynkę!

Lewandowski ściga się na gole z dwójką snajperów. Najmniejsze szanse na tytuł króla strzelców ma Anthony Modeste z FC Koeln. Ma 25 goli na koncie (grał już w tej kolejce). Pierre-Emerick Aubemeyang zdobył w lidze 27 bramek, o jedną mniej od Polaka. Który z nich będzie na czele klasyfikacji po dzisiejszych meczach?

A tak zagrają gospodarze. Na szpicy nie mogło zabraknąć Roberta Lewandowskiego. Choć Bayern już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrza Niemiec, to Polak wciąż musi zaciekle walczyć o koronę króla strzelców!

Zaczynamy od składów. Taką jedenastką rozpoczną goście. Trudno im będzie zgarnąć trzy punkty. Mają z tym problem przez cały sezon (ostatnie miejsce w tabeli), a na Allianz Arenie w Monachium goście zazwyczaj nie mają czego szukać...

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Bayern - Darmstadt!
False 3205 True 1 2017-05-06 15:15:00 True 30