SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Trener Borussii Dortmund: Porozmawiam z Kubą Błaszczykowskim o jego przyszłości

Trener Borussii Dortmund: Porozmawiam z Kubą Błaszczykowskim o jego przyszłości

11.04.2016, godz. 10:41
Jakub Błaszczykowski
Jakub Błaszczykowski foto: EAST NEWS

Kilka dni temu agent Jakuba Błaszczykowskiego Wolfgang Voege zdradził, że jego klient nie zostanie na dłużej we Fiorentinie i po sezonie wróci do Borussii Dortmund, z której jest wypożyczony. Głos w sprawie Kuby zabrał trener BVB Thomas Tuchel: - Po sezonie na spokojnie przeanalizujemy jego sprawę – powiedział szkoleniowiec.

- Fiorentina nie skorzysta z możliwości wykupu Kuby z Borussii – powiedział kilka dni temu agent Błaszczykowskiego. To oznacza, że reprezentant Polski wróci latem do Dortmundu i po raz kolejny spróbuje przekonać do siebie trenera Tuchela. Niemiecki szkoleniowiec przed sezonem przyznał, że nie widzi dla Kuby miejsca na boisku i wypożyczył go do Fiorentiny. Niestety, Błaszczykowski stracił miejsce w podstawowym składzie i wiadomo już, że wróci do Niemiec. Jaka przyszłość czeka Polaka?

Avram Grant: Lewandowski jest lepszy od Ibrahimovicia!

- To świeża sytuacja, ciężko cokolwiek teraz komentować, bo trwa sezon. Po jego zakończeniu spotkam się z Kubą i jego doradcami, przeanalizujemy jakie mają plany i postanowimy co dalej – powiedział Tuchel.

Kuba zastanie w Dortmundzie jeszcze jedną przeszkodę. Na nową gwiazdę nie tylko BVB, ale i całej Bundesligi, wyrasta Christian Pulisić. Skrzydłowy Borussii nie skończył jeszcze 18 lat, ma już za sobą debiut w dorosłej reprezentacji USA, a za występy w Bundeslidze zbiera bardzo dobre recenzje. Jedno jest pewne, Błaszczykowski ma twardy orzech do zgryzienia.

autor: Rozmawiał Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: