SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Usain Bolt zmienia branżę? Będzie trenował z Borussią Dortmund!

Usain Bolt zmienia branżę? Będzie trenował z Borussią Dortmund!

14.11.2016, godz. 13:05
Usain Bolt, Rio 2016
foto: EAST NEWS

Usain Bolt jest bezapelacyjnie najlepszym lekkoatletą ostatnich lat, a wielu twierdzi, że nawet w całej historii. Jamajczyk ma na koncie już dziewięć złotych medali olimpijskich i chyba wreszcie poczuł się spełniony, bo postanowił... zmienić branżę. Już wkrótce zobaczymy go bowiem na treningach Borussii Dortmund, co potwierdził Hans-Joachim Watzke - szef klubu z Zagłębia Ruhry.

Bolt już wielokrotnie wspominał, że jest wielkim kibicem piłkarskim, a jego ulubiony klub to Manchester United. W przeszłości nawet przez moment pojawiały się informacje, że Jamajczyk może trenować z "Czerwonymi Diabłami", ale ostatecznie do niczego nie doszło. Teraz jednak lekkoatleta spełni swoje wielkie marzenie i będzie miał okazję poćwiczyć i pograć z zawodowcami.

Nie udało się z Manchesterem, ale uda się z Borussią Dortmund! W weekend Bolt w rozmowie z "Guardianem" przyznał, że przez pewien czas będzie trenował z pierwszym zespołem BVB, a niedługo później potwierdził to jeden z klubowych działaczy - Hans-Joachim Watzke.

- Postanowiliśmy tak już jakiś czas temu. Szef Pumy, Bjoern Gulden, który zasiada w naszej radzie nadzorczej, powiedział mi kilka tygodni temu, że Usain pytał go, czy mógłby z nami trenować. Nie miałem z tym żadnego problemu, trener też - powiedział Watzke.

Bolt nie może jednak liczyć na to, że do zespołu dołączy w najbliższych dniach. Aktualnie Borussia ma dość ciężki i intensywny okres, w którym gra co 3-4 dni (w Bundeslidze i Lidze Mistrzów). Watzke dodał, że Jamajczyk mógłby trenować z drużyną w styczniowym okresie przygotowawczym, a zawodnicy BVB z pewnością ucieszyli by się z nowego kolegi.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: