SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Wspaniały gest Borussii. Klub sfinansuje studia poważnie kontuzjowanego piłkarza

Wspaniały gest Borussii. Klub sfinansuje studia poważnie kontuzjowanego piłkarza

31.07.2017, godz. 16:09
Dario Scuderi
foto: Twitter

Borussia Dortmund postanowiła w całości sfinansować studia Dario Scuderiego, 19-letniego piłkarza, którego karierę przerwała fatalna kontuzja podczas meczu Ligi Młodzieżowej UEFA. Były zawodnik BVB marzy o ukończeniu kierunku zarządzania sportem, a klub z Dortmundu postanowił pomóc mu w realizacji tych planów.

We wrześniu ubiegłego roku Scuderi rozegrał prawdopodbnie ostatni mecz w swojej krótkiej karierze. W Ząbkach doznał kontuzji, która przekreśla jego szanse na kontynuowanie przygody z piłką nożną. Podczas meczu z Legią Warszawa nastolatek zerwał wszystkie więzadła w lewym kolanie i uszkodził łąkotkę. Uraz wyglądał straszliwie, a większość osób przebywających na boisku odwracała zwrok.

Pomimo wielu operacji i najlepszej z możliwych opieki wyrok lekarski brzmiał tragicznie. "Piłka nożna tak, ale w dalekiej przyszłości i hobbystycznie w parku". Scuderi otrzymał od wielkich gwiazd słowa wsparcia, a od swojego klubu bezcenną pomoc. Borussia obiecywała, że pomoże swojemu zawodnikowi przy każdej możliwej okazji. Słowa dotrzymała, bo klub z Północnej Westfalii sfinansuje nawet edukację Scuderiego. 19-latek postanowił zacząć studia na kierunku zarządzania sportem, co umożliwi mu wsparcie finansowe BVB.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: