SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Z Legią doznał makabrycznej kontuzji. 18-letni talent Borussii zakończy karierę?

Z Legią doznał makabrycznej kontuzji. 18-letni talent Borussii zakończy karierę?

27.12.2016, godz. 19:38
Dario Scuderi
Dario Scuderi foto: Screenshot

We wrześniu Legia Warszawa i Borussia Dortmund po raz pierwszy grały ze sobą w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. To spotkanie przedwcześnie zakończyło się dla 18-latka Dario Scuderiego. Talent Borussii doznał wtedy koszmarnej kontuzji! Lekarze twierdzą, że może już nie wrócić do grania w piłkę.

Dario Scuderi miał być przyszłością Borussii Dortmund i reprezentacji Włoch, ale być może będzie musiał zakończyć karierę jako nastolatek. I to wszystko tylko dlatego, że jest ambitnym bocznym obrońcą. Nie odpuszcza żadnej piłki, tak jak w jednej z akcji meczu z Legią Warszawa. Po wykonaniu wślizgu doznał poważnej kontuzji kolana. To nie był widok dla kibiców o słabych nerwach.

Piłkarz miał nienaturalnie wygiętą nogę. Po trzech miesiącach i ośmiu operacjach Scuderi jest w tragicznej sytuacji. Przez chwilę groziło mu nawet obumarcie dolnej części lewej nogi. W rozmowie z IKZ-online 18-latek wyjawił, że wciąż potrzebuje kolejnych operacji, ale wszystko hamują uszkodzone nerwy. Przez nie piłkarz nie ma czucia w stopie, a dopóki nie odbuduje odpowiedniej pracy nerwów, lekarze nie mogą przeprowadzić kolejnych zabiegów.

Choć specjaliści dają mu nikłe szanse na kontynuowanie sportowej kariery, Scuderi się nie poddaje. - Jestem pewien, że wrócę na murawę. Moim marzeniem było i jest zagranie na stadionie Borussii. Jeśli w ogóle moja gra w piłkę jest możliwa, to tylko ode mnie zależy na jaki poziom wrócę - mówił 18-latek, któremu życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: