SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna Były bramkarz Arsenalu ponownie przed sądem! "Nikogo nie dusiłem!"

Były bramkarz Arsenalu ponownie przed sądem! "Nikogo nie dusiłem!"

09.11.2016, godz. 12:33
Jens Lehmann
foto: EAST NEWS

9 listopada odbędzie się kolejny proces przeciwko byłemu bramkarzowi Arsenalu Londyn i reprezentacji Niemiec. Jens Lehmann, bo o nim mowa, został oskarżony o atak na innego kierowcę podczas ulicznej kłótni! Były bramkarz złapał niewinnego mężczyznę za kołnierz, wygrażał mu, po czym... zaczął go dusić!

Sprawa Lehmanna ciągnie się już rok. Według sądu oskarżony został wyprzedzony przez innego kierowcę, co rozwścieczyło go i kazało jechać za pędzącym samochodem. Po dogonieniu auta były bramkarz Arsenalu rzekomo w furii zaatakował siedzącego za kierownicą mężczyznę. 46-latek odpiera te zarzuty i przekonuje o swojej niewinności - Nigdy nikomu nie groziłem, nigdy nikogo nie dusiłem - mówi.

W ubiegłym roku, podczas pierwszej rozprawy, sąd zawyrokował o grzywnie w wysokości 240 tysięcy euro, stanowiącej równowartość 60 dni pracy Lehmanna. Według niemieckiego prawa wpłacenie żądanych pieniędzy zakończyłoby sprawę, lecz były piłkarz odmówił uiszczenia rekompensaty i nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

W ostatnich miesiącach na nowo wznowiono postępowanie przeciwko byłej gwieździe Arsenalu i reprezentacji Niemiec. Już dziś odbędzie się kolejna tura tej długiej drogi sądowej. Lehmann nadal nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. W sprawie nie ma zbyt wielu dowodów, jest natomiast wiele niewiadomych i niedomówień. Pewne jest tylko jedno - zarzuty nie pomagają wizerunkowi wielkiego piłkarza i komentatora sportowego...

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: