SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna Cavani uczcił pamięć piłkarzy Chapecoense, a sędzia dał mu kartkę

Cavani uczcił pamięć piłkarzy Chapecoense, a sędzia dał mu kartkę

01.12.2016, godz. 09:47
Edinson Cavani
Edinson Cavani foto: EAST NEWS

Przepisy są po to, żeby je łamać egzekwować, ale czasami aż nie wypada. Właśnie taką sytuację można było zaobserwować w spotkaniu ligi francuskiej PSG - Angers. Napastnik paryżan Edinson Cavani po strzelonej bramce pokazał, że ostatnia tragedia z udziałem brazylijskiej drużyny mocno go dotknęła. Sędzia nie miał jednak dla niego litości.

Cavani w 66. minucie spotkania podwyższył prowadzenie PSG na 2:0 po bezbłędnie wykorzystanym rzucie karnym. Miał wiele powodów do radości, bowiem było to dla niego setne trafienie w barwach ekipy ze stolicy Francji. Miał niestety także powody do smutku, podobnie jak całe piłkarskie środowisko. Nikt nie może się otrząsnąć po wielkiej tragedii, która spotkała brazylijską drużynę Chapecoense. Samolot z piłkarzami tej ekipy rozbił się we wtorek. Ocalało zaledwie sześć osób. Cavani pokazał, że pamięta o zmarłych, a także wyraził wsparcie dla rodzin ofiar. Zrobił to poprzez zdjęcie koszulki PSG. Pod nią miał specjalnie przygotowany t-shirt.

Sędzia nie miał litości dla Urugwajczyka. Wyszedł z założenia, że przepis jest przepis - bez żadnych wyjątków. Wlepił Cavaniemu żółtą kartkę za zdjęcie koszulki! Oczywiście trudno przyczepić się do arbitra, który tylko wykonuje swoją pracę, ale może powinno się wprowadzić poprawkę do przepisu, właśnie na wypadek takich niecodziennych wydarzeń? Piłkarz nawet się nie rozebrał, po prostu podniósł do góry trykot PSG w celu upamiętnienia zmarłych. Komu to może przeszkadzać?


Edinson Cavani Goal HD - PSG 2-0 Angers - 30... przez Super-By

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: