SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Cezary Kucharski i Radosław Majdan złożyli donos na Zbigniewa Bońka [ZDJĘCIA]

Cezary Kucharski i Radosław Majdan złożyli donos na Zbigniewa Bońka [ZDJĘCIA]

13.10.2016, godz. 19:39
Cezary Kucharski, Radosław Majdan
foto: Super Express

Cezary Kucharski (44 l.) i Radosław Majdan (44 l.) złożyli w czwartek do Ministerstwa Sportu i Turystyki pismo, w którym podają w wątpliwość możliwość kandydowania na prezesa PZPN Zbigniewa Bońka (60 l.). Znajdujący się w komitecie poparcia Józefa Wojciechowskiego byli piłkarze liczą na wyjaśnienie spraw, ponieważ jak przekonują od kilku lat panuje zmowa milczenia. Takie samo pismo ma zostać również wysłane do Komisji Etyki UEFA i FIFA.

- Statut PZPN mówi, że kandydatem na prezesa może być osoba zameldowana w Polsce. Boniek opowiada, że mieszka w Polsce, ale gdy pytają go, czy w takim razie może reklamować nielegalną w Polsce firmę bukmacherską, odpowiada, że jest obywatelem Włoch. Wspiera firmę, która odprowadza podatki za granicą, zamiast wspierać polskich bukmacherów, którzy inwestują w sport - tłumaczy Majdan.

- W środowisku jest zmowa milczenia, już kilka lat temu zadawaliśmy te niewygodne pytania, ale nikt nie udzielił na nie odpowiedzi - powiedział Kucharski, który dodał, że pismo zostanie złożone również do Komisji Etyki FIFA i UEFA. Wybory na nowego szefa Polskiego Związku Piłki Nożnej zaplanowano na 28 października. Jedynym kontrkandydatem Zbigniewa Bońka jest Józef Wojciechowski, który w przeszłości był właścicielem Polonii Warszawa.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: