SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Charytatywny mecz na Maracanie. Neymar i Zico zagrali dla Chapecoense [WIDEO]

Charytatywny mecz na Maracanie. Neymar i Zico zagrali dla Chapecoense [WIDEO]

30.12.2016, godz. 11:51
Neymar
foto: EAST NEWS

Obecne, a także dawne gwiazdy brazylijskiego futbolu spotkały się w szczytnym celu na słynnej Maracanie. Neymar na czele z Zico zagrali w charytatywnym spotkaniu, którego cały dochód został przeznaczony dla rodzin ofiar katastrofy Chapecoense. Do tragedii doszło miesiąc temu, kiedy piłkarze lecieli na finałowy mecz Copa Sudamericana.

Kilkanaście dni temu drużyna przyjaciół Neymara zmierzyła się ze znajomymi Robinho w charytatywnym meczu, a dochód został przeznaczony na rzecz rodzin ofiar katastrofy lotniczej brazylijskiego klubu Chapecoense. Tym razem dawne i obecne gwiazdy z Neymarem oraz Zico na czele spotkały się na Maracanie.

Jeden z liderów "Canarinhos" oraz Barcelony dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a dowodzony przez niego zespół wygrał 8:4 z ekipą Zico, który raz trafił do siatki. Spotkanie przyciągnęło na trybuny prawie 60 tysięcy kibiców, a wszystkie pieniądze z tego pojedynku zostały przekazane bliskim zmarłych piłkarzy Chapecoense. Do tragedii doszło 28 listopada, kiedy drużyna leciała na finałowy mecz Copa Sudamericana z Atletico Nacional. Podczas próby podejścia do lądowania maszyna rozbiła się i śmierć poniosło 71 osób, w tym 19 zawodników i trener.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: