SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Christian Benteke przeszedł do historii! Belg z najszybszym golem w eliminacjach MŚ [WIDEO]

Christian Benteke przeszedł do historii! Belg z najszybszym golem w eliminacjach MŚ [WIDEO]

10.10.2016, godz. 22:06
Christian Benteke przeszedł do historii! Belg z najszybszym golem w eliminacjach MŚ
foto: Twitter

Christian Benteke na stałe wpisał się do historii piłki nożnej. Napastnik reprezentacji Belgii został autorem najszybszego trafienia w eliminacjach mistrzostw świata. Snajper Crystal Palace potrzebował zaledwie 7 sekund, aby wpisać się na listę strzelców.

Christian Benteke przechodzi właśnie do historii światowego futbolu, a wszystko za sprawą gola strzelonego Gibraltarowi. W sumie nie takie tuzy wpisywały się na listę strzelców przeciwko tej reprezentacji, ale nikomu nie udało się tego zrobić tak szybko, jak belgijskiemu napastnikowi, dzięki czemu na stałe zapisze się w annałach piłki nożnej.

Gibraltar dopiero co rozpoczynał grę, lecz podopieczni Roberto Martineza od razu zdecydowali się na wysoki pressing. Do piłki dopadł snajper występujący w Crystal Palace, bez najmniejszego problemu wbiegł w pole karne i pokonał bramkarza rywali, a zegar wskazywał właśnie 7 sekundę spotkania! Poprzednim rekordzistą był Davide Gualtieri, który w 1993 roku w meczu Anglia - San Marino potrzebował zaledwie 8,3 sekundy, aby wpisać się na listę strzelców. Natomiast jeśli chodzi o najszybszą bramkę na MŚ, to została ona zdobyta przez Hakana Sukura w 11. sekundzie. W spotkaniu o 3. miejsce podczas mundialu w 2002 roku Turcja pokonała Koreę Południową 3:2.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: