SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna Cristiano Ronaldo unika płacenia podatków? Poważne zarzuty dla CR7 przed El Clasico

Cristiano Ronaldo unika płacenia podatków? Poważne zarzuty dla CR7 przed El Clasico

01.12.2016, godz. 21:55
Wielki Cristiano Ronaldo!
foto: Eastnews

Skandal z Cristiano Ronaldo w roli głównej. Gwiazdor Realu Madryt i reprezentacji Portugalii został oskarżony o unikanie płacenia podatków przy pomocy spółki założonej w Irlandii - poinformował hiszpański dziennik "El Confidental". Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że wypłynęła ona tuż przed pojedynkiem z Barceloną, do którego dojdzie 3 grudnia na Camp Nou.

Hiszpanie podgrzewają atmosferę przed zbliżającym się pojedynkiem Barcelony z Realem Madryt. Kilkanaście dni temu informowano o problemach z prawem Neymara, a teraz padło na Cristiano Ronaldo. Dziennik "El Confidental" ujawnił, że Portugalczyk korzystał ze spółki Multisports & Image Management (MIM) założonej w Irlandii do unikania podatku dochodowego. Stawka w tamtym kraju jest dużo niższa niż w Hiszpanii (12,5 do 43,5 %), więc CR7 chciał zaoszczędzić parę groszy.

Sprawa jest bardzo poważna i dotyczy wielu marek, których zawodnik "Królewskich" jest twarzą, a chodzi o umowy podpisane z  Nike, KFC, Konami, Uniliver czy Toyotą. Hiszpański Urząd Skarbowy wezwał Ronaldo do złożenia zeznań, ponieważ podejrzewa go o nieprawidłowości. Wprawdzie nie grozi mu pójście do więzienia, ale już duża kara finansowa owszem jeśli te doniesienia się potwierdzą.

- Cristiano na bieżąco płaci wszystkie podatki w całej swojej karierze, co może potwierdzić Urząd Skarbowy w Hiszpanii i we wszystkich innych krajach, w których on wcześniej żył - tłumaczy rzecznik CR7. Kibice Realu mają nadzieję, że cała sprawa nie wpłynie na formę Portugalczyka i poprowadzi on "Królewskich" do triumfu nad Barceloną na Camp Nou w El Clasico. Spotkanie odbędzie się 3 grudnia o godz. 16:15. Relacja LIVE ONLINE w portalu sport.se.pl!

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: