SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Dani Alves zaatakował Diego Maradonę: Ile Boski Diego ma Złotych Piłek?

Dani Alves zaatakował Diego Maradonę: Ile Boski Diego ma Złotych Piłek?

18.06.2017, godz. 13:33
Dani Alves, Neymar, Juventus, Barcelona
foto: EAST NEWS

Złotousty Dani Alves nie zawodzi! Brazylijczyk nie daje o sobie zapomnieć nawet w okresie urlopowym! Defensor Juventusu Turyn pozwolił sobie ostatnio na porównanie Lionela Messiego do Diego Maradony. - Ile Złotych Piłek ma Boski Diego - zakpił reprezentant "Canarinhos", wywołując wściekłość córki mistrza świata z 1986 roku.

Alves zabłysnął w wywiadzie z brazylijskim kanałem Esporte. Maradonie oberwało się za wyczyny z całej kariery. - Jako sportowiec, on nie może być wzorem dla młodych ludzi. Zdobył Puchar Świata, strzelając ważnego gola ręką. Jak będąc na jego miejscu mógłbym powiedzieć mojemu synowi, że cokolwiek wygrałem - stwierdził między innymi. Kulminacyjnym momentem okazało się jednak porównanie Messiego do Maradony. Alves, przyjaciel obecnego gwiazdora Barcelony, nie ma najmniejszych wątpliwości, których z tych piłkarzy jest lepszy. Wystarczy przecież przestudiować listę zdobywców Złotej Piłki. Messi jest na niej umieszczony pięć razy, Maradony nie widać ani razu.

Na niespodziewany atak Alvesa odpowiedziała nieoczekiwanie córka Diego. I schowała piłkarza Juve do kieszeni. Wystarczyło parę zdań listu: - "Pytasz się ile Złotych Piłek ma mój tata. To smutne, że nie wiesz o tym, że w czasach kiedy on występował nie przyznawali nagrody piłkarzom spoza Europy. Nie wiedziałeś tego. Mógłbyś zadać sobie trochę trudu i zapytać swoich kolegów z brazylijskiej reprezentacji o to, kim był mój ojciec".

Cóż, piłkarz ma piłkę kopać, nie musi od razu się na niej znać, prawda? Tylko po co w takim razie zapraszać zawodowych sportowców do programów telewizyjnych?

Co jednak ciekawe, kiedyś "France Football" przygotowało zmodyfikowaną listę zdobywców Złotej Piłki i uwzględniło w niej graczy również spoza Starego Kontynentu. Okazało się wówczas, że zdecydowanie najlepszym piłkarzem w historii futbolu był Pele. Zdobywca 7 nagród w latach: 1958, 1961, 1963, 1964, 1967, 1969, 1970. Diego Maradona tymczasem zasłużył wg. dziennikarzy francuskiego czasopisma na ledwie na dwa laury.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: