Carlos Bacca, Gary Medel, AC Milan - Inter Mediolan

Derby Mediolanu na remis! Zaczęli w południe, ale Milan zdążył się obudzić przed końcem

2017-04-15 17:16

Fenomenalne derby Mediolanu! Piłkarze Milanu oraz Interu stworzyli znakomite widowisko i w 184. pojedynku pomiędzy obiema ekipami w historii, padł remis 2:2. Nerroazzuri prowadzili już dwoma golami - po trafieniach Antonio Candrevy oraz Mauro Icardiego - ale Milan wyrównał w ostatnich dziesięciu minutach.

12:30. Nietypowa godzina rozpoczęcia meczu nie była zaskoczeniem. Obie ekipy z Mediolanu od dawna celowały w rynek azjatycki. Tam są pieniądze, stamtąd pochodzą inwestorzy, a liczby zrobiły wrażenie na analitykach i fachowcach. 800 milionów widzów miało obserwować transmisję z sobotniego hity włoskiej Serie A.

Zaczęło się znakomicie dla Interu. Nerroazzuri nacisnęli na lokalnego rywala i to oni strzelili dwie pierwsze bramki. Najpierw Alessio Romagnoli nie zdążył zablokować Antonio Candrevy, a chwilę później do siatki Rossonerich trafił Mauro Icardi. Dla niego to było to 21. trafienie w lidze.

Milan rozpędzał się długo. Rossoneri wyglądali, jakby byli sparaliżowani faktem zmiany właściciela i nie potrafili pokonać Samira Handanovicia. Zmieniło się dopiero w samej końcówce. Najpierw swój błąd naprawił Romagnoli, a w 97. minucie stan meczu wyrównał Christian Zapata. Utrzymując przewagę Milanu nad Interem w tabeli Serie A.

Inter Mediolan - AC Milan 2:2 (2:0)
Bramki: Candreva 36, Icardi 44 - Romagnoli 83, Zapata 90

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Gary Medel, Joao Miranda, Yuto Nagatomo - Roberto Gagliardini, Geoffrey Kondogbia - Antonio Candreva (90' Jonathan Biabiany), Joao Mario (81' Jeison Murillo), Ivan Perisić (68' Eder) - Mauro Icardi

Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria (81' Lucas Ocampos), Cristian Zapata, Alessio Romagnoli, Mattia De Sciglio - Juraj Kucka (57' Manuel Locatelli), Jose Ernesto Sosa (75' Gianluca Lapadula), Matias Fernandez - Suso, Carlos Bacca, Gerard Deulofeu