SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Dolcan WYCOFANY z I ligi! GKS Bełchatów chce ratować klub z Ząbek

Dolcan WYCOFANY z I ligi! GKS Bełchatów chce ratować klub z Ząbek

26.02.2016, godz. 17:24
Dolcan Ząbki
foto: Eastnews

Dolcan Ząbki nie przystapi do rundy wiosennej I ligi. Potwierdził się zatem czarny scenariusz, o którym spekulowano od kilku tygodni. Podwarszawski klub złożył już stosowne papiery w Polskim Związku Piłki Nożnej. Nieoczekiwanie z pomocą przyszedł prezes GKS Bełchatów, który zaoferował swoje wsparcie.

Dolcan wycofany z I ligi

W piątek przedstawiciele Dolcanu Ząbki udali się do siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej w celu złożenia odpowiednich dokumentów informujących o wycofaniu klubu z rozgrywek I ligi. Oznacza to, że wszystkie pozostałe mecze podwarszawskiego klubu zostaną zweryfikowane jako walkowery 0:3.

Dolcan potrzebował 800 tysięcy złotych, aby spokojnie dokończyć rywalizację na zapleczu Ekstraklasy. Wprawdzie ratusz przekazał pół miliona w formie stypendiów dla graczy, ale ta kwota nie wystarczyła, ponieważ klub z Ząbek potrzebował jeszcze 300 tysięcy na spłatę zadłużęnia wobec swoich zawodników. Prezez Jerzy Szczęsny bardzo długo walczył o znalezienie sponsora, lecz niestety się nie udało.

Prezes GKS Bełchatów oferuje pomoc

Jednak z nieoczekiwanym pomocą wyszedł prezes walczącego o awans Bełchatowa, który wysłał list do właściciela Dolcanu.

- Mając na uwadze informacje o bardzo poważnych problemach finansowo-organizacyjnych prowadzonej przez Pana Spółki oraz wynikającej z nich konieczności podjęcia przez Pana Prezesa radykalnych kroków włącznie z wycofaniem pierwszej drużyny Dolcanu Ząbki, składam oficjalną propozycję pomocy.

Zdając sobie sprawę, że obecna sytuacja SSA “Dolcan-Sport” Ząbki wyniknęła z przyczyn, na jakie Zarząd nie miał wpływu i pragnąć dać sygnał innym klubom oraz instytucjom, oferujemy swoje wsparcie. Prosimy o określenie przez Pana Prezesa formy pomocy, jaką moglibyśmy udzielić. Być może wspólnymi siłami uda się jeszcze uratować klub, który od lat inwestuje w ciekawy futbol i promuje dobrych zawodników - czytamy w oficjalnym piśmie.

Kłopoty podwarszawskiego klubu rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to upadł Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, gdzie wszelkie aktywa lokował główny sponsor - firma deweloperska "Dolcan".

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: