SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Dramat 19-latka z Portugalii. Zdiagnozowano u niego raka

Dramat 19-latka z Portugalii. Zdiagnozowano u niego raka

10.11.2016, godz. 11:44
Gol, bramka, piłka nożna
foto: gwizdek24.pl

Edu Ferreira marzenia o wielkiej karierze i ewentualnej grze w reprezentacji Portugalii musi odłożyć na bok. W tym momencie najważniejszą sprawą dla niego jest wygrana z bardzo ciężką chorobą. Lekarze wykryli u niego raka, lecz nie będzie zdany sam na siebie. Boavista Porto nie zamierza zostawić swojego zawodnika w tych trudnych dla niego chwilach i zapowiada pomoc.

19-latek zaledwie cztery miesiące temu związał się umową z Boavistą Porto i drzwi do wielkiej kariery stały przed nim otworem. W końcu jeśli pokazałby się z dobrej strony, to mógłby liczyć na transfer do lokalnego rywala, czyli FC Porto, a może do klubów z Lizbony - Benfiki lub Sportingu. Niestety to wszystko musi poczekać, ponieważ w tym momencie stoczy walkę o zwycięstwo w najważniejszym meczu swojego życia. Lekarze zdiagnozowali w jego organizmie raka i przez najbliższe miesiące Edu Ferreira musi zapomnieć o piłkarskich treningach - można przeczytać w lakonicznym oświadczeniu na stronie portugalskiego zespołu.

W to, co się stało nie może uwierzyć szkoleniowiec Boavisty, który pokładał wielkie nadzieje w młodym zawodniku. - Edu to niezwykle utalentowany napastnik. Liczyłem, że już w pierwszym sezonie będzie deptał seniorom po piętach. Tym bardziej jestem zszokowany diagnozą - mówi Erwin Sanchez. Portugalski klub nie zamierza zostawić Edu oraz jego najbliższych samych w tych trudnych chwilach i zapowiada, że otworzy specjalne konto, na które będzie można wpłacać środki na leczenie piłkarza. - Zorganizujemy kilka imprez charytatywnych, jakiś mecz. Edu, jak my wszyscy w klubie, ma siłę i zwinność pantery (przydomek Boavisty Porto), więc wyjdzie z tej walki zwycięsko - dodaje rzecznik prasowy.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: