SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Dramat we Włocławku. NIE ŻYJE ciężko pobity polski piłkarz

Dramat we Włocławku. NIE ŻYJE ciężko pobity polski piłkarz

03.05.2017, godz. 20:01
znicz kondolencje żałoba świeca świeczka
foto: Dreamstime

Nie żyje Mariusz Kowalski, 28-letni zawodnik Łokietka Brześć Kujawski występującego na poziomie czwartej ligi. W nocy z soboty na niedzielę piłkarz trafił do szpitala w wyniku ciężkiego pobicia w jednym z klubów nocnych we Włocławku. Zmarł kilka dni później na skutek odniesionych obrażeń.

O całej sprawie poinformowała Gazeta Pomorska. W nocy z soboty na niedzielę Mariusz Kowalski - gracz czwartoligowego Łokietka Brześć Kujawski - wdał się w bójkę w jednym lokali przy ul. Ogniowej we Włocławku. Sytuacja miała miejsce pod koniec imprezy, gdy goście opuszczali klub. 28-letni piłkarz został pobity i tak nieszczęśliwie upadł na ziemię, że uderzył głową w krawężnik.

Natychmiast został przetransportowany do szpitala, gdzie lekarze podłączyli go pod respirator. W wtorek wieczorem zdecydowali o odłączeniu aparatury, ale mężczyzna niestety zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Bójka została zarejestrowana na miejskim monitoringu, a policja zatrzymała już podejrzanego o pobicie Kowalskiego - 34-letniego mieszkańca Włocławka dobrze znanego miejscowym służbom. W momencie aresztowania był pijany, miał blisko dwa promile alkoholu we krwi. Nie przyznał się do winy.

- Na podstawie zapisu z kamer straż miejska, której patrol pierwszy przybył na miejsce, ustaliła i zatrzymała podejrzanego i przekazała go w nasze ręce. Po wytrzeźwieniu, w poniedziałek, został przesłuchany. Postawiliśmy mu zarzut uszkodzenia ciała, za co grozi do 5 lata więzienia, ale ta kwalifikacja prawna może się jeszcze zmienić - powiedział w rozmowie z Gazetą Pomorską starszy posterunkowy Tomasz Tomaszewski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku

Mariusz Kowalski 25 marca skończył 28 lat. W przeszłości grał w takich klubach jak Elana Toruń, Lechia Tomaszów Mazowiecki czy Start Radziejów. W Łokietku Brześć Kujawski był podstawowym zawodnikiem. W tym sezonie strzelił trzynaście goli. Środowy mecz czwartej ligi pomiędzy Łokietkiem a Legią Chełmża został odwołany.

Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy współczucia i kondolencje.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: