SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa 1. Liga: Sandecja znowu wygrała i puka do drzwi ekstraklasy

1. Liga: Sandecja znowu wygrała i puka do drzwi ekstraklasy

16.05.2017, godz. 19:50
Sandecja Nowy Sącz
foto: CYFRA SPORT

Ósme zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Radosława Mroczkowskiego i znacznie przybliżyli się do LOTTO Ekstraklasa. Już tylko kataklizm może pozbawić ich awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Sandecja pokonała w Nowym Sączu Znicz Pruszków 5:2 i do przypieczętowania wielkiego sukcesu brakuje jej trzech punktów. Do końca sezonu pozostały trzy serie gier.

Imponująca seria Sandecji trwa. Nowosączanie nie zaznali goryczy porażki od ośmiu ligowych spotkań i na trzy kolejki przed końcem sezonu mają na swoim konice 60 punktów. To aż o dziesięć oczek więcej od pozostałych drużyn walczących o awans do ekstraklasy. Dzięki wtorkowej wygranej ze Zniczem Sandecja znalazła się w bardzo komfortowej sytuacji. Tak naprawdę już jutro może być pewna miejsca premiującego do gry na najwyższym szczeblu rozgrykowym. Potrzeba tylko szczęśliwego układu wyników w meczach drużyn, które także grają o awans. Na korzyść Sandecji byłyby na pewno przegrane Olimpii Grudziądz, GKS-u Katowice i Zagłębia Sosnowiec.

W czołówce Nice 1. Liga jest bardzo ciasno. Za plecami liderującej Sandecji znajdują się trzy zespoły, które wymieniliśmy wcześniej. Zgromadziły one w tym sezonie 50 punktów. Jednak nie tylko one są zainteresowane grą w ekstraklasie. W walkę o piłkarskie salony uwikłanych jest jeszcze pięć innych klubów: Chojniczanka, Wigry Suwałki, Miedź Legnica, Podbeskidzie i Górnik Zabrze. Różnice są tak niewielkie, że możemy być pewni wielkich emocji do ostatniej kolejki.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: