SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Andrzej Biedrzycki nie żyje. Odeszła legenda olsztyńskiej piłki

Andrzej Biedrzycki nie żyje. Odeszła legenda olsztyńskiej piłki

21.04.2017, godz. 18:12
czerwony znicz cmentarz święto zmarłych dzień wszystkich świętych światło
foto: SHUTTERSTOCK

Bardzo smutne wiadomości dotarły do nas z Olsztyna. W wieku pięćdziesięciu lat zmarł Andrzej Biedrzycki. Legendarny piłkarz Stomilu, z którym grał w Ekstraklasie, przeszedł zawał. Ostatnio pracował jako asystent trenera i kierownik drużyny pierwszoligowca. Tydzień temu zasłabł na treningu.

O tym, że Andrzej Biedrzycki nie żyje, poinformowała oficjalna strona Stomilu Olsztyn. "Dzisiaj odszedł od nas nasz przyjaciel, kolega, idol - miły i uczynny, świetny piłkarz, trener oraz wychowawca Andrzej Biedrzycki. Na zawsze pozostaniesz legendą naszego klubu, Twojego ukochanego Stomilu Olsztyn" - napisano. Zmarły w wieku pięćdziesięciu lat mężczyzna całe swoje życie poświęcił klubowi ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego.

Jako piłkarz ze Stomilem związany był niemal bez przerwy od roku 1981 do 2002. W jego barwach rozegrał łącznie trzysta dziewięćdziesiąt siedem spotkań na poziomie Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi. Obrońca strzelił dwadzieścia siedem goli. Trenerską karierę rozpoczął w 2004 roku, gdy obejmował drużyny z okolic Olsztyna, występujące w trzeciej i czwartej lidze. Ostatnio był asystentem trenera pierwszego zespołu Stomilu oraz kierownikiem pierwszoligowej ekipy.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: