Sport piłka nożna ekstraklasa Arka Gdynia przezimuje w górnej połowie tabeli. Pokonała Śląsk Wrocław

Arka Gdynia przezimuje w górnej połowie tabeli. Pokonała Śląsk Wrocław

18.12.2016, godz. 17:20
Arka Gdynia

Dzięki wygranej w niedzielę we Wrocławiu Arka Gdynia zapewniła sobie spokojną zimę. W ostatniej kolejce Ekstraklasy w tym roku podopieczni Grzegorza Nicińskiego pokonali Śląsk 2:0. Tym samym ekipa z Pomorza na pewno do wiosennych spotkań przystąpi jako zespół z górnej części tabeli.

Mecz Śląsk Wrocław - Arka Gdynia był dla gospodarzy szansą na przerwanie złej passy. WKS nie wygrał od czterech kolejek. Ostatni raz zespół Mariusza Rumaka komplet punktów zdobył na początku listopada, pokonując w derbach Zagłębie Lubin 2:1. Od tego czasu wrocławianie przegrali z Lechem Poznań 0:3, Legią Warszawa 0:4, Lechią Gdańsk 0:3 i zremisowali z Pogonią Szczecin 1:1. Ich niedzielni rywale świetnie zaczęli sezon, ale później beniaminek Ekstraklasy stracił na impecie i walczył do końca roku o czołową ósemkę.

Cel udało się osiągnąć, dzięki zwycięstwu w stolicy Dolnego Śląska. Arka spisała się świetnie i co chwilę stwarzała zagrożenie pod bramką gospodarzy. Choć do przerwy przyjezdnym nie udało się strzelić choćby jednego gola, to po zmianie stron ekipie Grzegorza Nicińskiego szło już znacznie lepiej. W pięćdziesiątej siódmej minucie gry wynik otworzył Rafał Siemaszko. Sto osiemdziesiąt sekund później drugą i jak się okazało ostatnią bramkę w niedzielę we Wrocławiu dołożył Michał Marcjanik. Arce już nic nie zabierze miejsca w górnej części tabeli na zimę. Śląsk jest dwunasty, ale wyprzedzić może go jeszcze Piast Gliwice, który swoje spotkanie zagra w poniedziałek.

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 0:2 (0:0)
Bramki: Rafał Siemaszko 57, Michał Marcjanik 60

Śląsk: Pawełek - Dankowski, Celeban, Dvali, Pawelec - Engels, Kokoszka - Stjepanović, Alvarinho (67. Mervo), Morioka - Biliński

Arka: Jałocha - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Marciniak - Vinicius, Kakoko, Łukasiewicz, Wojowski (85. Błąd) - Hofbauer (79. Szwoch) - Siemaszko (90. Stolc)

Żółte kartki: Stjepanović, Pawelec - Siemaszko

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora