SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Arka Gdynia zmienia trenera! Znamy nazwisko nowego szkoleniowca

Arka Gdynia zmienia trenera! Znamy nazwisko nowego szkoleniowca

10.04.2017, godz. 13:09
Grzegorz Niciński
foto: CYFRA SPORT

Arka Gdynia na swojej stronie internetowej poinformowała, że z funkcji trenera pierwszego zespołu został zwolniony Grzegorz Niciński. Po 2,5-letniej przygodzie 43-letni trener kończy pracę w Gdyni. Jego miejsce zajmie Leszek Ojrzyński, który w zeszłym sezonie prowadził Górnik Zabrze. Umowa nowego szkoleniowca obowiązywać będzie do końca tego sezonu.

Grzegorz Niciński przejął Arkę Gdynia we wrześniu 2014 roku. Rozpoczął budowę zespołu, który po półtorarocznej pracy mógł cieszyć się z powrotu na piłkarskie salony. Piłkarze Nicińskiego pobili wówczas rekord kolejnych meczów bez porażki. Gdynianie nie przegrali 20 meczów z rzędu. O sześć więcej niż przed 40 laty. Pod wodzą Nicińskiego Arka awansowała po raz drugi w historii do finału Pucharu Polski. Ostatnio jednak źle wiodło się drużynie w Ekstraklasie, gdzie w ostatnich pięciu spotkaniach zgarnęli zaledwie punkt i ich sytuacja w tabeli nie wygląda najlepiej. To zadecydowało o losie Nicińskiego, który musiał pożegnać się z posadą.

Nowym trenerem Arki Gdynia został Leszek Ojrzyński. 45-latek ma już za sobą pracę w takich klubach jak Korona Kielce, Podbeskidzie Bielsko-Biała, czy Górnik Zabrze. Teraz w jego ręce powierzono misję uratowania ekstraklasy dla Gdyni. Na poprawę gry Arki ma jednak niewiele czasu. Do końca sezonu zasadniczego pozostały dwie kolejki. Później nastąpi podział punktów i rozpęta się walka o utrzymanie.

Obecnie Arka Gdynia zajmuje 14. pozycję w lidze. Do tej pory gdynianie zgromadzili na swoim koncie 30 punktów.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: