SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Awantura w Zagłębiu Sosnowiec. Trener Mandrysz odsunięty przez... konflikt z piłkarzami

Awantura w Zagłębiu Sosnowiec. Trener Mandrysz odsunięty przez... konflikt z piłkarzami

29.11.2016, godz. 11:56
Piotr Mandrysz
foto: EAST NEWS

Piotr Mandrysz miał wprowadzić Zagłębie Sosnowiec do LOTTO Ekstraklasy, ale nie napracował się zbyt długo, bo klub odsunął go od prowadzenia pierwszej drużyny. Wszystko to efekt jego konfilktu z piłkarzami, którzy skarżyli się prezesowi na brak komunikacji ze szkoleniowcem oraz jego metody treningowe.

Mandrysz pracował w Zagłębiu Sosnowiec od 3 października bieżącego roku. Miał wprowadzić drużynę do LOTTO Ekstraklasy, ale posady nie utrzymał zbyt długo. Już od początku jego pracy nie mógł znaleźć wspólnego języka z zawodnikami, którzy postanowili się na to poskarżyć prezesowi Marcinowi Jaroszewskiemu. Trener jednak o wszystkim się dowiedział i odsunął od składu graczy należących do Rady Drużyny - Sebastiana Dudka, Krzysztofa Markowskiego i Łukasza Matusiaka - którzy rozmawiali z prezesem.

To jeszcze zaogniło sytuację w szatni. Piłkarze narzekali nie tylko na brak komunikacji ze szkoleniowcem, ale też na jego metody treningowe. Konflikt ujrzał światło dzienne po meczu 1. ligi z Pogonią Siedlce. Po końcowym gwizdku będący kapitanem zespołu Dudek udzielił mocnego wywiadu - Konfliktu nie ma, bo osoba, która nas prowadzi, praktycznie z nami nie rozmawia. Nie ma też między nami chemii, co widać i tego na dobrą sprawę nie ukryjemy. Te kilka kolejek było męczarnią (...). Nie zgodzę się na takie traktowanie przez osoby, które nas prowadzą. Sam chcę być trenerem i na takie rzeczy nigdy sobie nie pozwolę (...). Nieładnie się trener zachował - przyznał w rozmowie z reporterem Polsatu Sport.

Dudek został za swoją wypowiedź ukarany, ale o wiele większe konsekwencje poniesie mimo wszystko Mandrysz, którego klub wini za złą atmosferę w drużynie. Na początku tygodnia poinformowano bowiem o odsunięciu go od prowadzenia pierwszego zespołu.

- Zarząd Zagłębie S.A. odsunął od prowadzenia pierwszej drużyny trenera Piotra Mandrysza. Powodem decyzji był pogłębiający się brak komunikacji z drużyną. Jednocześnie Zarząd Zagłębie S.A. nałożył karę finansową - w wysokości 10 000 zł - na kapitana Sebastiana Dudka. Powodem były niegodne wypowiedzi, mogące zaszkodzić wizerunkowi i interesom naszego klubu, dodatkowo podważały one kompetencje, a także niewątpliwe wysokie kwalifikacje zawodowe przełożonego. Za zaistniałą sytuację w mediach klub przeprasza trenera Piotra Mandrysza - można przeczytać w oficjalnym komunikacje opublikowanym przez klub.

W ostatniej tegorocznej kolejce 1. ligi Zagłębie Sosnowiec wygrało na wyjeździe z Pogonią Siedlce 2:0. Po 19 meczach jest na 3. miejscu w tabeli ze stratą 3 punktów do lidera - Chojniczanki Chojnice.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: