SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna ekstraklasa Bartosz Kapustka może pobić rekord? Leicester chce zapłacić za Polaka ponad 7 milionów euro

Bartosz Kapustka może pobić rekord? Leicester chce zapłacić za Polaka ponad 7 milionów euro

25.07.2016, godz. 14:45
Bartosz Kapustka i Klaudia Adamczyk na urlopie
Bartosz Kapustka i Klaudia Adamczyk na urlopie foto:

Jest bardzo prawdopodobne, że Bartosz Kapustka (20 l.) w najbliższych dniach zmieni klub. Pomocnikiem Cracovii zainteresowany jest mistrz Anglii, Leicester City. Zdaniem dziennika "Daily Mail" Anglicy chcą zapłacić za Polaka 6,25 miliona funtów czyli ponad 7 mln euro! To byłby rekord Ekstraklasy.

Zainteresowanie Bartoszem Kapustką wzrosło w trakcie Euro 2016, gdzie ze świetnej strony pokazał się w meczu z Irlandią Północną. Chwaliły go wtedy legendy angielskiej piłki, Gary Lineker i Rio Ferdinand, a głosy takich postaci mają na Wyspach duże znaczenie.

W chwili obecnej Kapustką zainteresowane są co najmniej trzy angielskie kluby: poza Leicester jeszcze Everton i Southampton. Polak jest też na liście życzeń FC Koeln, ale Niemcy nie mają większych szans na finansową rywalizację z Anglikami. Podobnie jak Ajax, który również interesuje się graczem "Pasów".

Zdaniem dziennikarzy "Daily Mail" Leicester liczy na to, że Kapustka zostanie ich piłkarzem jeszcze w tym tygodniu, choć. wcale niewykluczone, że Cracovia zażąda więcej, widząc, jak wielkie zainteresowanie w Europie wzbudza jej piłkarz.

Tak czy inaczej, 6,25 mln funtów, czyli ponad 7 mln euro oznaczałoby pobicie najwyższego transferu w historii polskiej Ekstraklasy - 5,2 mln euro za Adriana Mierzejewskiego z Polonii Warszawa do Trabzonsporu.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: