SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna ekstraklasa Bartosz Kapustka trafi do Premier League? Interesuje się nim... mistrz Anglii!

Bartosz Kapustka trafi do Premier League? Interesuje się nim... mistrz Anglii!

22.07.2016, godz. 21:27
Bartosz Kapustka i Klaudia Adamczyk na urlopie
Bartosz Kapustka i Klaudia Adamczyk na urlopie foto:

Wystarczyło, że Bartosz Kapustka błysnął w jednym meczu reprezentacji Polski na Euro 2016, a już głośno zaczęło się mówić o jego ewentualnym transferze z Cracovii. Młodym pomocnikiem ostatnio zainteresował się nawet mistrz Anglii, czyli Leicester, a "Pasy" mogą dostać za swojego zawodnika nawet ponad 5 milionów euro!

Kapustka wyszedł w pierwszym składzie reprezentacji Polski na pierwszy mecz Euro 2016 przeciwko Irlandii Północnej i zachwycił nie tylko kibiców, ale też ekspertów. Wiele zagranicznych klubów natychmiast zwróciło jego uwagę i stało się jasne, że prędzej czy później 19-latek opuści Cracovię za spore pieniądze. "Pasy" oczekują za zawodnika nawet ponad 5 milionów euro, ale prezes Janusz Filipiak chyba się nie spodziewał, że na jego biurko trafi tak niespodziwana oferta.

Otóż Kapustką poważnie zainteresowany jest... mistrz Anglii! Leicester szuka alternatywy w razie opuszczenia klubu przez najlepszego piłkarza poprzedniego sezonu Premier League Riyada Mahreza, który odmówił przedłużenia kontraktu z "Lisami". Przenosiny do zespołu Marcina Wasilewskiego byłoby dla młodego pomocnika znacznym awansem nie tylko sportowym, ale też finansowym.

Leicester to jednak nie jest jedyny zainteresowany usługami Kapustki. W kontekście jego transferu w poprzednich tygodniach mówiło się też m.in. o FC Koeln, Southampton czy Ajaksie Amsterdam.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: