SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna ekstraklasa Belg z Premier League zagra w Legii. Nikt w ekstraklasie nie zarobi tyle co on!

Belg z Premier League zagra w Legii. Nikt w ekstraklasie nie zarobi tyle co on!

04.08.2016, godz. 18:39
Vadis Odjidja-Ofoe zagra w Legii Warszawa
Vadis Odjidja-Ofoe (z lewej) w barwach Club Brugge foto: EAST NEWS

27-letni Belg Vadis Odjidja-Ofoe zostanie piłkarzem Legii Warszawa. Jak donosi "Przegląd Sportowy" pomocnik doszedł do porozumienia z szefami mistrza Polski i wkrótce podpisze dwuletni kontrakt, który zagwarantuje mu najwyższe zarobki w całej LOTTO Ekstraklasie! Jego poprzednim klubem było Norwich City, które w poprzednim sezonie spadło z Premier League.

O transferze Odjidji-Ofoe do Legii mówiło się już od jakiegoś czasu, a plotki te wzmogły się, gdy Belg rozwiązał kontrakt z Norwich City. Wcześniej reprezentował on barwy Club Brugge i to właśnie za czasów gry w tym klubie prezentował najwyższą formę. Do zespołu "Kanarków" trafił za 5 milionów euro, a z występów w Belgii dobrze pamiętał go obecny szkoleniowiec Legii Besnik Hasi, który mocno naciskał na sprowadzenie tego zawodnika.

Odjidja-Ofoe nie ma jednak za sobą specjalnie udanej przygody z angielską piłką, dlatego też szukał klubu, w którym mógłby się odbudować. W Warszawie miałby do tego warunki, ale początkowo chciał podpisać zaledwie roczny kontrakt, na co nie chciała przystać Legia. "Przegląd Sportowy" informuje jednak, że ostatecznie osiągnięto porozumienie, a 27-latek podpisze dwuletnią umowę na mocy której stanie się najlepiej zarabiającym piłkarzem LOTTO Ekstraklasy.

Belg może występować w środku, ale także na boku pomocy. Portal Transfermarkt.de wycenia go na 4,5 miliona euro. Prawdopodobnie jutro przejdzie on testy medyczne i zostanie zaprezentowany jako nowy piłkarz Legii. Oprócz niego klub ogłosi także transfer Macieja Dąbrowskiego z Zagłębia Lubin.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: