SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Besnik Hasi nie będzie już trenerem Legii! Wyleci w przyszłym tygodniu?

Besnik Hasi nie będzie już trenerem Legii! Wyleci w przyszłym tygodniu?

16.09.2016, godz. 19:24
Besnik Hasi, Legia Warszawa
foto: Super Express

Legia Warszawa pod wodzą Besnika Hasiego wygrała zaledwie pięć z siedemnastu meczów i jest w głębokim kryzysie. Sytuację Albańczyka pogorszyła zawstydzająca klęska z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów (0:6) i przelała czarę goryczy. Portal "Weszlo.com" informuje, że odejście trenera jest już przesądzone, a rozwiązanie kontraktu będzie miało miejsce prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Fatalne wyniki Legii Hasiego swoją drogą, ale to beznadziejny styl gry mistrzów Polski oraz charakter Albańczyka są chyba najważniejszymi powodami jego pożegnania z posadą trenera. 44-latek pracuje w Warszawie od czerwca, a w tym krótkim czasie zdążył do siebie zrazić większość osób w klubie łącznie z piłkarzami. Trudne relacje z pracownikami i zła atmosfera w szatni dodatkowo komplikuje jego sytuację, a czarę goryczy przegrała klęska w Lidze Mistrzów z Borussią Dortmund. Co prawda niewielu spodziewało się zwycięstwa Legii, ale porażka w tak tragicznym stylu najwyraźniej mocno zabolała szefów "Wojskowych".

Już dziś rano Przegląd Sportowy podawał, że Hasi jest na wylocie z Legii, a tę informację potwierdza portal "Weszlo.com", który twierdzi, że Albańczyk może zostać zwolniony w przyszłym tygodniu. Wówczas ekipę z Łazienkowskiej w najbliższych meczach aż do czasu znalezienia nowego szkoleniowca miałby poprowadzić Aleksandar Vuković - dotychczasowy asystent. W klubie trwają usilne poszukiwania jego następcy, a Legia będzie musiała zapłacić Hasiemu rekordową jak na warunki polskiej ekstraklasy odprawę zapisaną w kontrakcie zawartym trzy miesiące temu.

Kto zostanie nowym trenerem Legii? Póki co nie wiadomo, ale w tym kontekście wymienia się m.in. nazwiska Jacka Magiery, Leszka Ojrzyńskiego czy kilku szkoleniowców zagranicznych.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: