SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Besnik Hasi o braku trójki banitów na mecz z Dundalk: To względy sportowe. Nie szukajcie sensacji

Besnik Hasi o braku trójki banitów na mecz z Dundalk: To względy sportowe. Nie szukajcie sensacji

23.08.2016, godz. 07:50
Besnik Hasi, Legia Warszawa
foto: EAST NEWS

Spotkanie z dziennikarzami przed rewanżowym meczem w 4. rundzie el. Ligi Mistrzów z Dundalk nie należało do najłatwiejszych. Trener mistrzów Polski zabrał m.in. głos na temat medialnego "wietrzenia szatni" przy Łazienkowskiej. Jednocześnie zapowiedział, że Nemanja Nikolić nie zdecydował jeszcze, czy odejdzie do Hull City.

Nie mogło zabraknąć oczywiście tematu trójki zawodników, którzy rzekomo zostali odsunięci od pierwszego składu. - Brak Rzeźniczaka, Brzyskiej i Vranjesa to wyłącznie sportowa decyzja. Jeżeli nie wierzycie – możecie pisać co chcecie.  Mówimy o najważniejszej grze od 20 lat. Biorę na jutro 18 najlepszych obecnie graczy, tych, którzy są w pełni gotowi fizycznie i mentalnie. Zawsze ktoś znajdzie się poza kadrą. Wszyscy pozostali trenowali z asystentem trenera. Taka sytuacja miała już miejsce. Nikt nie jest poza selekcją, wyrzucony. Dąbrowski, Niezgoda, Szymański, Kulenović, Sulley trenowali dziś rano. Dlaczego nie pytacie o nich? - powiedział Besnik Hasi do zebranych przedstawicieli mediów.

Szkoleniowiec mistrzów Polski odniósł się również do częstej rotacji w zespole. - Europejski futbol wygląda inaczej niż ligowa rywalizacja.  W lidze nie graliśmy jeszcze tą samą drużyną.  Nie można wyrobić sobie rutyn, jeżeli grasz co trzy dni innym składem. Nad „automatyzmem” trzeba będzie pracować. Proszę mi wierzyć, że jeśli awansujemy do Ligi Mistrzów, to nie będziemy najlepsi w tym towarzystwie. Będziemy jednak chcieli pokazać swoje ambicje i dobrze się tam zaprezentować - dodaje Albańczyk, który wypowiedział się również na temat przyszłości najlepszego strzelca w eliminacjach Ligi Mistrzów. - Nemanja Nikolić jest ważnym piłkarzem Legii i nie dziwię się, że interesuje się nim kilka klubów. Ważne, że głową jest przy Łazienkowskiej i myśli o Dudnalk. Czy po zakończeniu okienka transferowego będzie w klubie? Nie wiem. Sam zawodnik nie zdecydował o swojej przyszłości. Sprawa jest otwarta.Wiemy, że jeżeli zostanie na Łazienkowskiej, będzie szczęśliwy. Jeżeli pojawią się drużyny z dużymi pieniędzmi, trudno będzie go utrzymać - zakończył Hasi.

Mecz Legia Warszawa - Dundalk odbędzie się we wtorek 23 sierpnia o godz. 20:45. Sport.se.pl zaprasza na relację LIVE z tego spotkania.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: