Matus Putbocky, Ruch Chorzów

Autor: CYFRASPORT Matus Putbocky broni strzał Guilherme z rzutu karnego

Bicie głową w mur po krakowsku. Bez bramek w meczu Wisła - Ruch [WIDEO]

2015-10-30 23:32

Wisła Kraków miała wszystko, żeby wygrać u siebie w 14. kolejce z Ruchem Chorzów. Kibice po końcowym gwizdku pana Tomasza Kwiatkowskiego przecierali oczy ze zdumienia, że ich pupile nie potrafili strzelić choćby jednego gola rywalom, którzy ograniczyli się do wybijania piłek ze swojej połowy. "Niebiescy" swój cel osiągnęli i wywieźli z Grodu Kraka punkt po bezbramkowym remisie.

Wisła Kraków w zeszłym tygodniu rozjechała w Białymstoku Jagiellonię, wygrywając 4:1. Kibice spodziewali się, że w meczu z Ruchem Chorzów ich pupile podtrzymają serię i również zmiażdżą "Niebieskich". Chorzowianie od początku nastawili się tylko na defensywę i nawet nie próbowali zagrozić bramce Radosława Cierzniaka. W pierwszej połowie goście nie pokusili się choćby o jeden strzał w kierunku bramki "Białej Gwiazdy". Gospodarze bili głową w mur i do przerwy widownia w Grodzie Kraka nie obejrzała bramek.

Wisła Kraków bez zwycięstwa. Ruch Chorzów wywiózł punkt

W drugiej połowie antyfutbol Ruchu trwał. Przyjezdni o pierwszy strzał pokusili się na około dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem. Gospodarze próbowali sforsować dobrze zorganizowaną obronę "Niebieskich", ale robili to bardzo nieporadnie i stracili kolejne punkty na własnym boisku, jedynie remisując w spotkaniu, które powinni spokojnie wygrać.

Po czternastu kolejkach Wisła ma na koncie 19 punktów i zajmuje miejsce na styku grupy mistrzowskiej i spadkowej. Ruch Chorzów plasuje się na dziesiątej lokacie. Dotychczas zgromadził na swoim koncie zaledwie "oczko" mniej od krakowian.

Wisła Kraków - Ruch Chorzów 0:0

Wisła: Cierzniak – Jović, Głowacki, Sadlok, Burliga – Mączyński (90. Cywka), Popović (40. Uryga) – Boguski, Jankowski, Guerrier (77. Crivellaro) – Paweł Brożek

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Cichocki, Szyndrowski – Surma, Iwański – Mazek (90. Podgórski), Lipski, Zieńczuk – Stępiński

Żółte kartki: Burliga - Szyndrowski, Grodzicki