SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Bilans derbów Zagłębie - Śląsk: prawie pięćdziesiąt zatrzymanych, zniszczony stadion

Bilans derbów Zagłębie - Śląsk: prawie pięćdziesiąt zatrzymanych, zniszczony stadion

18.05.2017, godz. 09:21
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław, race, zadyma
foto: EAST NEWS

Derbowy mecz Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław, który odbył się we wtorek, jak zawsze dostarczył na Dolnym Śląsku mnóstwa emocji. Na boisku lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali odwiecznego rywala 2:0. Niestety, po raz kolejny do piłkarskiego święta nie dostosowali się kibice. Fani obu drużyn próbowali się zetrzeć ze sobą, a policja podała bilans po spotkaniu - prawie pięćdziesięciu zatrzymanych.

Po wtorkowym meczu Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław zatrzymano łącznie czterdzieści osiem osób. Cytowany przez rmf24.pl rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski przedstawił szczegóły. Czterdziestu czterech z zatrzymanych miało związek z próbą konfrontacji fanów obu zespołów. Pozostałe cztery osoby funkcjonariusze zatrzymali w związku z odpalaniem środków pirotechnicznych oraz usiłowaniem bezprawnego wtargnięcia na stadion.

Sam obiekt również został uszkodzony. Dzięki szybkiej reakcji policji nie doszło do bezpośredniej konfrontacji i eskalacji zagrożenia. Agresywni kibice na lubińskim stadionie uszkodzili między innymi barierki między sektorami.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: