SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Bogusław Leśnodorski: Stać nas na Kubę Błaszczykowskiego!

Bogusław Leśnodorski: Stać nas na Kubę Błaszczykowskiego!

17.01.2017, godz. 17:30
Bogusław Leśnodorski
Bogusław Leśnodorski foto: Andrzej Lange/Super Express

Jakub Błaszczykowski w Legii Warszawa?! Sensacyjne informacje o zainteresowaniu mistrzów Polski skrzydłowym VfL Wolfsburg podał rano portal "Polsatsport.pl", a prezes klubu Bogusław Leśnodorski przyznał nawet, że "Wojskowych" stać na 31-letniego reprezentanta Polski. Dodał jednak, że sprawa wyjaśni się dopiero w lutym.

Błaszczykowski ma coraz słabszą pozycję w Wolfsburgu, co chce wykorzystać Legia. Prezes klubu Bogusław Leśnodorski przyznał, że chciałby do zespołu ściągnąć jednego lub dwóch reprezentantów Polski, a jednym z nich może być właśnie 31-letni skrzydłowy. "Wojskowi" będą próbowali go wypożyczyć, ale problemem może być pensja - Błaszczykowski obecnie zarabia ok. 2 mln euro rocznie, lecz w Legii dostałby co najwyżej połowę tego - ale też deklaracja samego piłkarza, który w przeszłości wielokrotnie zapowiadał, że jeśli wróci do Polski, to znów zagra w Wiśle Kraków.

Leśnodorski uważa jednak, że taki transfer jest całkiem prawdopodobny, przynajmniej jeśli chodzi o pieniądze - Mamy świadomość realiów finansowych, jesteśmy na nie gotowi. Każdy klub w Polsce, a pewnie i większość w Europie, byłaby zainteresowana pozyskaniem takiego piłkarza, jak Kuba. Więc to oczywiste, że my również. Wydaje nam się, że dla Kuby Legia to naturalna droga, rozwiązanie, które może pojawić się w lutym. Naszym zdaniem to dobre dla niego miejsce. Taki pomysł wydaje się nam bardzo sensowy - powiedział prezes Legii w rozmowie z "Polsatsport.pl".

- Dziś sprawa jest na takim etapie, że nie można mówić o jakichkolwiek warunkach transferu. To nie ta chwila. Wydaje mi się, że dobry moment będzie w pierwszym, drugim tygodniu lutego. Decyzja ostatecznie będzie należeć do Kuby. My zawsze czekamy na niego z otwartymi rękoma - dodał Leśnodorski.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: