SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Bułgar trenerem Jagiellonii? Ljubosław Penew ma zastąpić Michała Probierza

Bułgar trenerem Jagiellonii? Ljubosław Penew ma zastąpić Michała Probierza

06.06.2017, godz. 09:20
Ljubosław Penew
Ljubosław Penew foto: EAST NEWS

Michał Probierz pożegnał się z Jagiellonią Białystok po wywalczeniu wicemistrzostwa Polski. Trudno będzie znaleźć trenera, który go godnie zastąpi, ale wygląda na to, że prezes "Jagi" Cezary Kulesza ma już kogoś na oku. Choć przyznał, że Bułgar Ljubosław Penew był już w Białymstoku, to na gali Ekstraklasy nie chciał potwierdzić, czy zostanie na dłużej. Zdradził za to datę ostatecznej decyzji.

O tym, że to Ljubosław Penew ma być następcą Michała Probierza w Jagiellonii Białystok jako pierwszy poinformował "Przegląd Sportowy". 44-letni Bułgar był już nawet na niedzielnym meczu "Jagi" z Lechem Poznań. Jest doświadczonym szkoleniowcem. Prowadził między innymi CSKA Sofia, Liteks Łowecz, a nawet reprezentację Bułgarii. Selekcjonerem był w latach 2011-2014. Czy Białystok będzie dla niego następnym przystankiem w karierze? Wszystko na to wskazuje, choć prezes cały czas próbuje być tajemniczy.

Na poniedziałkowej gali Ekstraklasy Cezary Kulesza nie uniknął pytań o nowego trenera Jagiellonii. Jak skomentował doniesienia o Penewie? - Mam kilku kandydatów. Nie będę jeszcze zdradzał, kto jest moim faworytem. Rzeczywiście Penew był na naszym niedzielnym meczu, oglądał drużynę, ale żadna decyzja jeszcze nie zapadła. Nowego trenera Jagiellonii przedstawimy do 15 czerwca - wyjawił prezes, który stoi przed dużym wyzwaniem. Nikomu nie będzie łatwo powtórzyć wyników Probierza.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: