SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Były reprezentant Polski nowym trenerem Ruchu Chorzów!

Były reprezentant Polski nowym trenerem Ruchu Chorzów!

21.04.2017, godz. 17:14
Krzysztof Warzycha
Krzysztof Warzycha foto: EAST NEWS

Ruch Chorzów wyjawił, kto zostanie nowym trenerem drużyny. Wybór padł na Krzysztofa Warzychę, byłego piłkarza "Niebieskich" i reprezentacji Polski. Zastąpi on na stanowisku Waldemara Fornalika, który nagle zrezygnował z posady szkoleniowca Ruchu.

Waldemar Fornalik ogłosił, że kończy swoją przygodę z Ruchem Chorzów, w którym po raz drugi pracował od 7 października 2014 roku ze zmiennym szczęściem. Jednak w tym sezonie, szczególnie w rundzie wiosennej Ekstraklasy, znacznie poprawił grę "Niebieskich". Do dobrych występów doszły też seryjnie zdobywane punkty, choć bliżej końca rundy zasadniczej zespół znów złapał zadyszkę.

"Niestety, wydarzenia ostatnich miesięcy - w tym szczególnie ostatnich dni - sprawiły, że nie czułem się już wyłącznie odpowiedzialny za osiągane wyniki. Jest to sytuacja, której nie mogłem zaakceptować." - pisał Fornalik w swoim oświadczeniu i dodawał, że odejdzie z Ruchu po meczu z Lechem Poznań.

Klub ogłosił, że nowym trenerem będzie Krzysztof Warzycha. Jest wychowankiem Ruchu, w którym w latach 1983-1989 rozegrał 167 meczów, strzelając 66 goli. W ostatnim sezonie wygrał z "Niebieskimi" mistrzostwo Polski. Na swoim koncie ma także 50 występów w kadrze biało-czerwonych (9 bramek).

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: