SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Były selekcjoner reprezentacji Polski znalazł nową pracę?

Były selekcjoner reprezentacji Polski znalazł nową pracę?

30.05.2017, godz. 20:23
Waldemar Fornalik
foto: CYFRASPORT

Waldemar Fornalik, który po rundzie zasadniczej zrezygnował z pracy w Ruchu Chorzów, od nowego sezonu może poprowadzić Bruk-Bet Nieciecza. Media ćwierkają, że były selekcjoner polskiej kadry podpisze umowę z małopolskim klubem i zastąpi na stanowisku trenera Marcina Węglewskiego.

W niemałe zdziwienie wprawił wszystkich Waldemar Fornalik, kiedy poinformował przed najważniejszymi meczami sezonu, że odchodzi z Ruchu Chorzów. Najprawdopodbniej już wtedy odezwali się do niego działacze Bruk-Betu, przedstawiając wstępną ofertę pracy od nowego sezonu. Fornalik miał propozycję przyjąć i "po cichu" rozpoczął rozmowy z przyszłymi członkami swojego sztabu szkoleniowego. Kiedy Ruch walczył o utrzymanie, były selekcjoner już kompletował trenerską drużynę, z którą zawita do Niecieczy.

Tam zastąpić ma Marcina Węglewskiego, który przejął schedę po Czesławie Michniewiczu. Młody trener awansował co prawda do grupy mistrzowskiej, ale z pracą z ekstraklasowym zespołem sobie najzwyczajniej nie radzi. W dziesięciu meczach pod jego wodzą, Bruk-Bet zdobył zaledwie siedem punktów. Jego zespół strzelił sześć goli, tracąc aż dwadzieścia. Nic dziwnego, że działacze z Niecieczy szukają mu następcy. Waldemar Fornalik wydaje się być rozsądnym kandydatem.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: