SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Chińczycy zainwestują w Legię Warszawa?!

Chińczycy zainwestują w Legię Warszawa?!

05.12.2016, godz. 11:30
Legia Warszawa, stadion
foto: EAST NEWS

Coraz bliżej dużych zmian w Legii Warszawa! Do końca roku ma zakończyć się spór właścicielski pomiędzy Dariuszem Mioduskim a Bogusławem Leśnodorskim i Maciejem Wandzlem, a niewykluczone, że w klub zainwestuje bogaty inwestor. Jak informuje "Przegląd Sportowy" zainteresowana tym jest m.in. firma z... Chin!

Spór pomiędzy Mioduskim a Leśnodorskim i Wandzlem trwa od kilku dobrych tygodni, ale ostatnio nie jest o nim tak głośno, jak wcześniej. Wszyscy trzej właściciele najwyraźniej stwierdzili, że wojny w mediach nie mają większego sensu, ale to nie znaczy, że ich relacje specjalnie się polepszyły. Do końca roku konfilkt ma zostać rozstrzygnięty, a najprawdopodobniej stanie na tym, że jedna ze stron wykupi drugą.

By podjąć takie kroki trzeba mieć jednak duże zaplecze finansowe. Już jakiś czas temu informowano, że potrzebny do tego będzie bogaty inwestor. "Przegląd Sportowy" z kolei podaje, że chętnych jest nawet kilku, w tym jedna firma z... Chin! Nie wiadomo jednak, czy zdecyduję się ona na wspieranie Legii.

Obecnie klub znajduje się w dobrej kondycji finansowej. Wszelkie długi i zobowiązania wobec byłego właściciela - ITI - zostały spłacone, dlatego też Legia wydaje się ciekawym celem dla potencjalnych inwestorów. Wszelkie decyzje będą jednak podejmowane w nowym roku.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: