SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Cracovia bez trenera! Jacek Zieliński stracił posadę

Cracovia bez trenera! Jacek Zieliński stracił posadę

20.06.2017, godz. 17:40
Jacek Zieliński
foto: CYFRA SPORT

Nieoczekiwanie na kilka chwil przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu, Cracovia poinformowała, że nie rozpocznie ich z drużyną dotychczasowy trener Jacek Zieliński. 56-letni szkoleniowiec rozwiązał kontrakt z krakowskim klubem za porozumieniem. Nazwisko nowego trenera "Pasów" poznać mamy dopiero 26 czerwca, choć właściciel klubu, profesor Janusz Filipiak przekonuje, że wszystko jest już sfinalizowane od dłuższego czasu.

Jacek Zieliński pracował przy Kałuży od kwietnia 2015 roku. Po udanej wiośnie przedłużył umowę z Cracovią i prowadził ją w sezonie 2016/17. Ten nie był udany dla "Pasów". Drużyna wylądowała w grupie spadkowej i przez długi czas była zamieszana w walkę o utrzymanie. Ostatecznie na kilka kolejek przed końcem zapewniła sobie ekstraklasowy byt, ale rozczarowanie w Krakowie było ogromne.

Po 14 miesiącach pracy w Cracovii Zieliński doszedł do porozumienia z zarządem w sprawie swojego odejścia. Jego kontrakt rozwiązano za porozumieniem stron. Właściciel klubu, profesor Janusz Filipiak, przyznał, że moment rozstania z trenerem jest nietypowy, ale po zakończeniu sezonu decyzja o przyszłości Zielińskiego nie była jeszcze podjęta, a później szkoleniowiec przebywał na urlopie.

Nazwisko nowego trenera Cracovii jest już właścicielowi "Pasów" znane, ale nie zostanie zdradzone aż 26 czerwca. Można jedynie gdybać, kto poprowadzi krakowian w nowym sezonie. Waldemar Fornalik, Czesław Michniewicz, a może Maciej Bartoszek?

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: