Mateusz Cetnarski

Autor: Przemysław Szyszka Mateusz Cetnarski

Cracovia - Lechia. Goście dostali trzy Pasy. Idiotyczne zachowanie Maka

2015-11-23 20:57

Cracovia - Lechia 3:0 na zakończenie 16. kolejki Ekstraklasy. Goście już od 6. minuty musieli sobie radzić bez Michała Maka, który za swoje idiotyczne zachowanie wyleciał z boiska. "Pasy" długo nie mogły znaleźć sposobu na broniących się lechistów, w końcu worek z bramkami sie rozwiązał. Cracovia na podium!

Czy szósta minuta zdecydowała o losach meczu? Lechia przez całe spotkanie grała fatalnie, z przodu motali się Sebastian Mila i Sławomir Peszko. Ale przez prawie całe spotkanie Lechia musiałą sobie radzić w dziesiątkę - Michał Mak upadł razem z Deleu, po czym próbował (lub nawet mu się to udało) go kopnąć. Reakcja sędziego mogła być tylko jedna.

Cracovia poza Pucharem Polski

Cracovia przeważała od tego momentu coraz bardziej, ale na bramki musiała długo czekać. Niemoc przełamał po godzinie gry Rakels. Potem piękną akcję młodego Łukasza Zejdlera wykończył Mateusz Cetnarski (7. gol w sezonie), a wynik ustalił na sześć minut przed końcem Erik Jendrisek.

Cracovia ma teraz 27 punktów i do drugiej Legii traci dwa punkty. Goście słabną z każdym meczem. Sa na 12. pozycji, ale przewaga nad strefą spadkową wynosi 4 punkty.

Cracovia - Lechia 3:0 (0:0)

Bramki: Deniss Rakels 59' Mateusz Cetnarski 70' Erik Jendrisek 84'

Cracovia: Grzegorz Sandomierski, Luiz Santos Deleu, Hubert Wołąkiewicz, Piotr Polczak, Paweł Jaroszyński (60' Łukasz Zejdler), Miroslav Covilo, Marcin Budziński, Bartosz Kapustka (77' Mateusz Wdowiak), Mateusz Cetnarski, Deniss Rakels (86' Krzysztof Szewczyk), Erik Jendrisek

Lechia: Marko Marić, Paweł Stolarski, Gerson, Rafał Janicki, Neven Marković, Ariel Borysiuk, Aleksandar Kovacević, Maciej Makuszewski (69' Jakub Wawrzyniak), Sebastian Mila (84' Grzegorz Kuświk), Sławomir Peszko, Michał Mak