SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna ekstraklasa Cracovia - Piast 5:1. Wicemistrz Polski rozjechany na Pasach!

Cracovia - Piast 5:1. Wicemistrz Polski rozjechany na Pasach!

17.07.2016, godz. 20:00
Covilo to nasza gwiazda
Miroslav Covilo foto: Super Express

Cracovia - Piast Gliwice 5:1. To był popis Pasów na inaugurację tego sezonu Lotto Ekstraklasy przy Kałuży. Wicemistrz Polski rozsypuje się coraz bardziej i nie ma w zasadzie po co jechać na rewanżowy mecz II rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

Patrząc na Cracovię w dzisiejszym meczu trudno zrozumieć, jak ekipa Jacka Zielińskiego mogła odpaść już w 1. rundzie eliminacji Ligi Europejskiej z macedońską Skendiją Tetowo. Dzisiaj Pasy grały z dużym rozmachem, kompletnie deklasując wicemistrza Polski. Dwa gole zdobył ulubieniec kibiców - Miro Covilo, bramkę w debiucie w barwach Cracovii zdobył Mateusz Szczepaniak. Gliwiczanie są w bardzo głębokim kryzysie. Przegrali pierwszy mecz II rundy el. LE z IFK Goeteborg 0:3, stracili trenera Radoslava Latala. Z taką grą nie tylko nie wskoczą na podium, ale mogą zapomnieć o grze w grupie mistrzowskiej.

Cracovia - Piast Gliwice 5:1 (2:0)
1:0 - Covilo 4', 2:0 - Szczepaniak 42', 3:0 - Deleu 62', 4:0 - Covilo 70', 4:1 - Szeliga 76', 5:1 - Budziński 88'

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Jakub Wójcicki, Robert Litauszki, Hubert Wołąkiewicz, Deleu - Damian Dąbrowski, Miroslav Covilo - Mateusz Szczepaniak (72' Bartosz Kapustka), Mateusz Cetnarski (69' Tomas Vestenicky), Erik Jendrisek (83' Mateusz Wdowiak) - Marcin Budziński

Piast: Jakub Szmatuła - Urok Korun (46' Martin Bukata), Hebert, Edvinas Girdvainis, Patrik Mraz - Marcin Pietrowski, Radosław Murawski - Bartosz Szeliga, Michał Masłowski (74' Gerard Badia), Sasa Zivec - Josip Barisić (46' Mateusz Mak)

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: