SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Dariusz Mioduski sprzeda Legię bogaczom z Emiratów Arabskich? [ZDJĘCIE]

Dariusz Mioduski sprzeda Legię bogaczom z Emiratów Arabskich? [ZDJĘCIE]

13.12.2016, godz. 18:31
Dariusz Mioduski spotkał się z Ambasadorem Zjednoczonych Emiratów Arabskich
Dariusz Mioduski spotkał się z Ambasadorem Zjednoczonych Emiratów Arabskich foto: Twitter

Większościowy udziałowiec Legii Warszawa Dariusz Mioduski spotkał się z Ambasadorem Zjedoczonych Emiratów Arabskich, dr. Yousifem Al Sabrim. Ich zdjęcie już wywołało sporo spekulacji na Twitterze. Czy Mioduski rozpoczął negocjacje w sprawie sprzedaży Legii? A może chodzi o coś zupełnie innego?

Nie od dziś wiadomo, że sytuacja właścicielska w Legii Warszawa jest dość napięta. Dariusz Mioduski, choć ma 60 procent udziałów w klubie, to nie ma najlepszych stosunków z Maciejem Wandzelem i Bogusławem Leśnodorskim, którzy posiadają po 20 procent udziałów w Legii. Konflikt między tą trójką eskalował w październiku 2016 roku. Mioduski informował wtedy, że odsuwa się od bieżącej działalności klubu i rezygnuje z prowadzenia nadzorowanych projektów. Dla wielu brzmiało to jak początek końca biznesmena przy Łazienkowskiej.

Czy Mioduski zaczął negocjować w sprawie sprzedaży Legii? Na oficjalnym Twitterze Ambasady Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Warszawie pojawiło się jego zdjęcie z dr. Yousifem Al Sabrim. Obaj panowie spotkali się "w celu wzmocnienia współpracy w dziedzinie sportu". Brzmi to niezwykle tajemniczo, ale być może chodzi tylko o... plebiscyt.

Legia jest nominowana do nagrody drużyny roku Globe Soccer Awards. O wygraną powalczy z Realem Madryt, Leicester City, Sevillą oraz Molde FK. Gala odbędzie się właśnie w Emiratach, a dokładniej w Dubaju, co mogłoby tłumaczyć spotkanie Mioduskiego z ambasadorem. Nie od dziś wiadomo jednak, że takie okazje są świetnym pretekstem do interesów.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: