SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna ekstraklasa Dariusz Wdowczyk: Wisła Kraków będzie walczyć o puchary

Dariusz Wdowczyk: Wisła Kraków będzie walczyć o puchary

16.07.2016, godz. 02:00
Dariusz Wdowczyk
Dariusz Wdowczyk foto: CYFRASPORT

Piłkarze Wisły rozpoczynają nowy sezon meczem z Pogonią. Trenerzy Dariusz Wdowczyk (54 l.) i Kazimierz Moskal (49 l.) całkiem niedawno prowadzili zespoły, przeciwko którym w sobotę zagrają. - Wymieniając kandydatów do mistrzostwa Polski, wielu w szerszym gronie obok Lecha, Legii, Lechii czy Zagłębia wskaże też Wisłę - mówi "Super Expressowi" Wdowczyk. - Bez względu na sytuację finansową nasz potencjał i tradycja zobowiązują, żebyśmy nawiązali walkę ze wszystkimi i wrócili do gry w pucharach - dodaje opiekun Wisły.

"Super Express": - Przed startem ligi straciliście Rafała Wolskiego, który wiosną grał bardzo dobrze.

Dariusz Wdowczyk: - Rafał bardzo nam pomógł i przyczynił się do zdobycia wielu punktów, ale trudno. Nie było funduszy, żeby go zatrzymać. Liczę, że jego rolę przejmie Chorwat Petar Brlek i da nam dużo jakości.

- Krzysztof Mączyński po udanym występie na Euro myśli o wyjeździe za granicę. Jego też stracicie?

- Wiem, że jakieś rozmowy się toczą, ale nie wnikam w to. Ustaliliśmy, że w poniedziałek wróci do treningów z drużyną. Wcześniej przejdzie szczegółowe badania medyczne.

- Chwali pan Chorwata Brleka. Może być jednym z odkryć sezonu?

- Tak. Ma bardzo duży potencjał w defensywie i ofensywie. Umie odebrać piłkę i ma taki "silnik", że potrafi za chwilę znaleźć się pod polem karnym rywali. W pierwszej kolejności zawsze szuka podania do przodu. Odkryciem może być nie tylko on, bo w sparingach świetnie wyglądał też Patryk Małecki.

- Mecz z Pogonią - poprzednim zespołem, który pan prowadził - to okazja, żeby niektórym pokazać, że zwolnili pana za szybko?

- To jest mecz z podtekstem, bo zagrają trenerzy, którzy w pewnym sensie zamienili się miejscami. Jednak daleki jestem od tego, żeby komuś coś udowadniać, tym bardziej że ze Szczecina mam same dobre wspomnienia. Interesują mnie tylko 3 punkty. Chcemy dobrze zacząć sezon.

autor: Rozmawiał Jerzy Chwałek zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: