SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Dawid Kownacki na celowniku Fiorentiny! Włosi dają Lechowi 3 miliony euro

Dawid Kownacki na celowniku Fiorentiny! Włosi dają Lechowi 3 miliony euro

26.01.2017, godz. 18:25
Dawid Kownacki
Dawid Kownacki foto: Przemysław Szyszka/Super Express

To będą bardzo gorące dni dla działaczy Lecha. Dawid Kownacki (20 l.), jeden z najbardziej utalentowanych polskich napastników, otrzymał konkretną ofertę z Fiorentiny. Włosi chcą sfinalizować transakcję jeszcze w tym okienku transferowym, oferując poznańskiemu klubowi trzy miliony euro.

Dawid Kownacki ma niespełna 20 lat, ale duże doświadczenie, bo rozegrał w barwach Lecha na wszystkich frontach już ponad 100 spotkań (w samej Ekstraklasie 77 gier i 16 bramek). Czy będą kolejne występy? Jeśli poznański klub przyjmie ofertę Włochów, to nie. Sprawa nie jest przesądzona, ale negocjacje są w toku. Jak wspomniano, Włosi położyli na stół 3 miliony euro, ale działaczy Lecha taka kwota nie zadowala. Chcą 4 miliony euro plus duży procent od kolejnego transferu. Do końca okienka zostało pięć dni i to będą bardzo gorące chwile na linii Poznań – Florencja.


Sam „Kownaś” też otrzymał bardzo dobre warunki. Włoski klub jest gotowy zaoferować mu aż pięcioletni kontrakt, z pensją – co oczywiste – dużo większą niż jego apanaże w Poznaniu. A jeśli chodzi o umowę Kownackiego z Lechem, to obowiązuje jeszcze przez 1,5 roku. Lech najchętniej sprzedałby tego piłkarza latem, po Mistrzostwach Europy do lat 21, które odbędą się w Polsce i na których – jak liczą poznańscy działacze – ich piłkarz pokaże się z jak najlepszej strony. Minusem tego scenariusza jest jednak to, że wtedy Kownacki będzie miał już tylko rok do końca kontraktu i może być ciężko uzyskać za niego duże pieniądze. Teoretycznie będzie mógł poczekać do zimy i wtedy podpisać (obowiązujący od lata 2018) kontrakt z nowym pracodawcą. Tyle że w takiej sytuacji Lech nie zarobiłby ani euro. Co więc zrobią szefowie poznańskiego klubu? W tym momencie jeszcze nie wiadomo. Wiadomo jednak, że w Poznaniu przez najbliższe dni może być bardzo gorąco.

autor: Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: