SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Dawid Kownacki o krok od Sampdorii Genua. Ile zarobi Lech Poznań?

Dawid Kownacki o krok od Sampdorii Genua. Ile zarobi Lech Poznań?

12.06.2017, godz. 15:57
Dawid Kownacki
Dawid Kownacki foto: CYFRASPORT

O tym, że latem Dawid Kownacki może odejść z Lecha Poznań mówiło się od dawna. Teraz jednak te plany nabrały realnych kształtów. Włoskie media poinformowały, że młody talent chce wykupić z "Kolejorza" Sampdoria Genua. Jeśli "Kownaś" zdecydowałby się na przeprowadzkę na Półwysep Apeniński, to w aklimatyzacji pomogliby mu dwaj koledzy, których zna ze stolicy Wielkopolski - Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.

Informację o tym, że Dawid Kownacki przejdzie lada chwila do Sampdorii Genua podał włoski dziennik "Il Secolo XIX". Według dziennikarzy z Półwyspu Apenińskiego "Kownaś" ma kosztować trzy miliony euro. "Kolejorz" liczył na dwa miliony więcej, ale po negocjacjach Włochom udało się nieco stargować z ceny. Poznaniacy wywalczyli jednak bonusy. Jednym z nich jest procent z następnej sprzedaży młodzieżowego reprezentanta Polski.

Sampdorii zależy na czasie, ponieważ ostatnio z klubu odszedł Patrik Schick. Rewelacja ostatniego sezonu postanowiła zmienić otoczenie i wybrała ofertę Juventusu Turyn. Lech Poznań jeszcze nie potwierdził, że Dawid Kownacki odchodzi z Bułgarskiej, ale "Przegląd Sportowy" zdołał ustalić, że w weekend między stronami toczone były negocjacje. Jeśli Kownacki przejdzie do Genui, to dołączy do Karola Linettego i Bartosza Bereszyńskiego, którzy również mają poznańską przeszłość.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: