SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna ekstraklasa Dramat byłego mistrza Polski. Polonia Bytom upadnie?

Dramat byłego mistrza Polski. Polonia Bytom upadnie?

09.11.2016, godz. 12:57
Legia Warszawa - Polonia Bytom, sezon 2010/2011
foto: EAST NEWS

Jeszcze kilka lat temu Polonia Bytom grała w polskiej ekstraklasie, a teraz może upaść. Wszystko przez gigantyczne długi, które szacuje się nawet na 7 milionów złotych! Jeśli klub w ciągu miesiąca nie dojdzie do porozumienia z wierzycielami, piłkarski zespół zostanie wycofany z rozgrywek 2. ligi, w której występuje.

Polonia Bytom spadła z ekstraklasy w 2011 roku i od tamtej pory znalazła się na równi pochyłej. Problemy sportowe szły w parze z kłopotami finansowymi, które teraz mogą nawet doprowadzić do upadłości klubu. Wszystko przez gigantyczne zaległości względem wierzycieli.

Jeden z nich - firma, która niegdyś świadczyła Polonii usługi księgowe - złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości. Powód? 200 tysięcy złotych, które klub jest winny spółce. Sąd zaakceptował wniosek, wyznaczył nadzorcę i dał prezesowi Jakubowi Snochowskiemu miesiąc na dojście do porozumienia z wierzycielami. Jeśli tak się nie stanie już wkrótce klub może zostać wycofany z rozgrywek.

W 2. lidze zajmuje ostatnie miejsce, ale w dużej mierze to efekt kar, jakie nałożyły na niego PZPN i FIFA. Przed rozpoczęciem sezonu Polonii odjęto cztery punkty z powodu niespełnienia wymogów licencyjnych, a kolejne sześć za zaległości wobec byłego piłkarza - Vladamira Karalicia.

- Prowadzimy bieżącą działalność, choć od strony sportowej nie wygląda to dobrze. Problemem są długi. Każdy z wierzycieli chce odzyskać pieniądze od razu. Musimy teraz nadzorcy sądowemu ujawnić cały majątek klubu. Jeśli nie porozumiemy się z wierzycielami i nie przedstawimy sądowi stosownych dokumentów, to zostanie wyznaczony likwidator Polonii - dodał prezes Snochowski.

Polonia Bytom została założona w 1920 roku. W 1954 i 1962 roku klub świętował tytuły mistrza Polski. Ostatni raz w ekstraklasie występował w latach 2007-2011.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: